La Basket na kolanach

Siedleckie koszykarki z meczu na mecz grają coraz lepiej i gromią rywalki.

Nasze koszykarki, ku uciesze miejscowych kibiców, od pierwszych minut grały pewnie, z pomysłem, a co najważniejsze – skutecznie. Siedlczanki dominowały pod tablicami, co nie było problemem, biorąc pod uwagę wzrost warszawianek. Już po pierwszej połowie AZS AP wygrywał różnicą 25 pkt. Trener Mazurkiewicz mógł więc po przerwie pozwolić sobie na sprawdzenie różnych wariantów taktycznych, wprowadzając do gry zmienniczki. W 33’ na tablicy świetlnej pojawił się wynik 102:54. La Basket, opadłszy z sił, nie był w stanie za wiele zdziałać, a rozpędzone siedlczanki dojechały do 132 pkt.

I liga B kobiet

5 kolejka:

AZS AP Siedlce – La Basket Warszawa 132:60 (36:16, 24:19, 36:9, 36:16).

AZSAP: Jankowska 32, Kadrońska 26, Rączka 20, Ogrodowicz 18, Zalewska 15, Trzos 5, Godlewska 4, Pajka 4, Rutecka 4, Nasiłowska 2, Gajewska 2.

Pozostałe wyniki: Ursus Warszawa – £KS II Łódź, Mag-Rys Zgierz – AZS Politechnika Warszawska, Arcus SMS PZKosz II Łomianki – Unia Basket Ostrołęka – przełożony na 10 grudnia.

Ograbili Korsarza

Koszykarze z Siedlec zgarnęli dwa punkty w konfrontacji z drużyną z Gdańska.

Do konfrontacji z Korsarzem Gdańsk zespół SKK przystąpił bez swojego kapitana – Rafała Wójcickiego. Wynikiem tego była kontuzja, jakiej nabawił się lider SKK. Na wysokości zadania stanęli jego zmiennicy: Mateusz Bal i Karol Bosek. Początek meczu był wyrównany. Przy stanie 10:8 to goście zaczęli nieoczekiwanie uzyskiwać przewagę, która w pewnym momencie wzrosła do 9 punktów. Siedlczanie zabrali się do odrabiania strat i już na przerwę schodzili z trzypunktową zaliczką. W drugiej połowie SKK dyktował warunki gry, chociaż Korsarz nie dawał za wygraną. Zmniejszył nawet stratę do trzech punktów, ale za chwilę SKK ponownie odskoczył i rozpędził się na tyle, by spokojnie dowieźć zwycięstwo do końca. Kolejne dobre zawody zagrał Karol Dębski, co przy celnych trójkach Kamila Sulimy, zbiórkach i blokach Marcina Nędzi oraz Bartka Chomki, a także znakomitej postawie jego młodszego brata – Karola, przyniosło końcową wiktorię SKK.

II liga mężczyzn, gr. A

11 kolejka:

SKK Siedlce – GKS Korsarz Gdańsk 99:89 (20:26, 29:20, 24:24, 26:19)
.

SKK: Dębski 22 (2×3), Sulima 22 (4), K. Chomka 21 (3), B. Chomka 12, Nędzi 9, Bal 9 (1), Bosek 2, Miatkowski 2, Kotwicki, Mazurkiewicz, Ciszewski. Trener: Araszkiewicz.

Pozostałe wyniki: ŻTS Nowy Dwór Gdański – Tur Bielsk Podlaski 86:66, Astoria Bydgoszcz – NORGIPS Piaseczno 88:82, AZS UWM Olsztyn – Żuraw Gniewino 69:79, OSSM PZKosz Warszawa – MMKS Toruń 60:74, Legia Warszawa – Żyrardowianka Żyrardów 89:72, Asseco Prokom 3 – OSSM PZKosz Sopot 96:60, Basket Kwidzyn – Harmattan Gniewkowo 65:69.