Opinie
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Lalka z grobu

Powinny uczyć i wspierać rozwój. Dziś - zamiast spełniać swoją rolę - zabawki stają się tylko i wyłącznie produktem, który ma się jak najlepiej sprzedać. Czasem też ogłupić.

Jaki cel stawiają sobie współcześni producenci zabawek? Wychować klienta, który będzie wierny przez kilka lat i kupi wszystko, co mu się zaproponuje. Nieprawda? A jednak. Bo jak inaczej wytłumaczyć fenomen zabawek, które przerażają zamiast przynosić ukojenie?

Przez lata krytykowano lalkę Barbie za to, jakie stereotypy utrwala: pięknej, szczupłej blondynki w różowym stroju. Kiedy matki zaczęły się buntować i głośno mówić „nie”, wiele osób im przyklasnęło. Jednak kiedy dziś niektórzy mówią „nie” lalkom nawet nie tyle przypominającym, co będącym upiorami – martwymi ludźmi, nazywa się ich fanatykami lub katolickimi oszołomami.

Masz prawo do upiornie dobrej zabawy?

Barbara Walczak, nauczyciel i pedagog specjalny, autorka artykułu ,,Walka o dusze dzieci. Zabawa z upiorami” twierdzi, że lalki-upiory stanowią duchowe zagrożenie dla bawiących się nimi dzieci. Trudno się z nią nie zgodzić, biorąc pod uwagę fakt, że w serii pewnych zabawek są m.in. ...

JAG

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł