Aktualności
Las będzie czysty

Las będzie czysty

Sprzątanie lasów w gminie Mokobody na stałe zapisało się w kalendarzu Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kisielanach - jednostki prowadzonej przez Caritas Diecezji Siedleckiej.

Tym razem odbędzie się 27 września – początek o 11.00 na terenie przy domku myśliwskim Koła Łowieckiego „Podlasie” (przy drodze nr 696) w Balach w woj. mazowieckim. W teren wyruszą osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie z placówek.
Akcja sprzątania terenów zielonych rozpocznie się szkoleniem z zasad segregacji odpadów, które poprowadzi Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Węgrowie. Następnie placówki – WTZ w Kisielanach, Siedlcach i Skórcu zajmą się sprzątaniem lasu – szczególnie zwrócą uwagę na często zaśmiecane pobocza przy drogach. Po około 1,5-2 godzinach uczestnicy posilą się kiełbaskami z ogniska, które zostanie przygotowane wspólnie z panem leśniczym z okręgu Leśnictwa Suchożebry oraz Kołem Łowieckim „Podlasie” w Siedlcach.
– Bardzo dziękuję, że naszą akcję wspierają Nadleśnictwo w Siedlcach, w tym Leśnictwo Suchożebry, PGK w Węgrowie oraz Koło Łowieckie „Podlasie”. Łączy nas pragnienie, aby w naszych lasach było czysto i by mogły z niego korzystać kolejne pokolenia – mówi Urszula Pietrasik, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej CDS w Kisielanach.
Kontakt: Warsztat Terapii Zajęciowej w Kisielanach, tel. 606-699-941.
(AN)