Aktualności
Las będzie czysty

Las będzie czysty

Czy lasy, które nas otaczają, wymagają sprzątania? Grupa osób z niepełnosprawnościami - podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kisielanach i innych placówek Caritas Diecezji Siedleckiej - sprawdzi to w praktyce.

Spotkają się oni 23 września, o 9.30, przy domku myśliwskim Koła Łowieckiego „Podlasie” w Balach (przy drodze nr 696), by wziąć udział w akcji #sprzatanielasu na terenie powiatu siedleckiego – gm. Mokobody. Porządkom patronuje św. Franciszek z Asyżu.
Jak co roku, akcja rozpocznie się od szkolenia z zasad segregacji odpadów, które poprowadzi Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Węgrowie. Następnie uczestnicy WTZ wraz z opiekunami zabiorą worki na odpady i rozpoczną sprzątanie lasu (potrwa około 1,5-2 godz.). Na koniec przy domku myśliwskim zapłonie ognisko z kiełbaskami, przygotowane wspólnie z Panem Leśniczym z okręgu Leśnictwa Suchożebry.

Kontakt: Urszula Pietrasik, kierownik Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kisielanach Żmichach, tel. 514-580-282.

Anna Nowińska