Region
Źródło: M
Źródło: M

Laury dla utalentowanych

11 września w Centrum Kultury i Sztuki wręczono nagrody „Wawrzyn Siedlecki” za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnienia i ochrony kultury.

Prezydent Wojciech Kudelski w towarzystwie zastępców: Marty Sosnowskiej i Jarosława Głowackiego oraz przewodniczącego RM Mariusza Dobijańskiego przekazał „Wawrzyny” 5 laureatom, wytypowanym przez kapitułę pod przewodnictwem M. Sosnowskiej.

Wanda Księżopolska, etnograf, propagatorka folkloru i teatru obrzędowego, otrzymała nagrodę za upowszechnianie wiedzy o dziedzictwie kulturowym. Joannie Woszczyńskiej, choreografowi i kierownikowi Formacji Tańca Nowoczesnego „LUZ”, przyznano „Wawrzyn” za osiągnięcia artystyczne w 2007 r. Artysta grafik, malarz i wydawca Mirosław Zdrodowski został uhonorowany nagrodą z okazji 25-lecia pracy twórczej. Iwonę Orzełowską, choreografa, kierownika zespołu tanecznego „Caro Dance”, nagrodzono za osiągnięcia artystyczne w 2007 r. Andrzej Meżerycki – dyrektor CKiS, reżyser, aktor i animator kultury otrzymał „Wawrzyn” za całokształt pracy twórczej.

– Zawsze czułem niedosyt, że wysiłek ludzi z talentem jest w naszym mieście niedostatecznie doceniony – przyznał prezydent Kudelski. Laureaci zaś nie kryli wzruszenia, które dobrze wyraziła I. Orzełowska, stwierdzając dobitnie, że dużo trudniej zapracować na uznanie i miłość w rodzinnym mieście, ale też dużo bardziej ceni się je od tego zdobytego na świecie.

Uroczystość uświetnił spektakl „Ocalić od zapomnienia” w wykonaniu Teatru „ES”.

Monika Lipińska