Lecą w dół

Lecą w dół

Dwie wysokie po 0:3 porażki naszych zespołów.

Tomasovia – Orlęta Ł. 3:0

Pierwszą i, jak się później okazało, jedyną okazję bramkowa stworzyli goście. W 20 minucie Rafał Aleksandrowicz mógł pokonać bramkarza Tomasovii, ale jego strzał poszybował koło bramki gospodarzy. Nie udało się Orlętom, za to powiodło się zespołowi z Tomaszowa. W 39, po wyrzucie z atutu, piłka trafiła do Tomasza Ciećko, który pokonał młodego golkipera z Łukowa Tomka Lipca, zastępującego kontuzjowanego Radka Liczewskiego. Tuż po przerwie kolejny  stały fragment gry tym razem rzut rożny, strzał Łukasza Chwały i jest 2:0. Orlęta ruszyły do ataku, ale ich akcje zatrzymywała defensywa Tomasovii. Grający z kontry miejscowy zespół przeprowadził w 80 ‘ kontrę, po której na listę strzelców wpisał się Jarosław Pacholarz.

Karpaty – Orlęta R. 3:0

Mecz zaczął się spokojne z obu stron, ale po kwadrancie gry cieszyli się sympatycy Karpat. W 16 min., po rzucie wolnym bitym z ok. 20 metrów przez Macieja Bilińskiego i błędzie Krzysztofa Stężały, piłka wpadła do bramki Orląt. Drugi gol to znów błąd zawodnika gości. Dariusz Ptaszyński w 26 minucie tak niefortunnie interweniował, by nie dopuścić do utraty gola, że trafił do swojej bramki. Goście próbowali odrobić straty, a na bramkę miejscowego zespołu uderzali Panek i Syta. Po zmianie stron gospodarze raczej starali się kontrolować przebieg wydarzeń na boisku, a radzynianie nie byli w stanie tak naprawdę zagrozić ich bramce. W końcówce meczu Karpaty przeprowadziły filmowa akcję, a Robert Sico podwyższył na 3:0.

III liga lubelsko – podkarpacka

23 kolejka:

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Orlęta Łuków 3:0 (1:0). Bramki: Ciećko 39, Chwała 53 , Pacholarz 80.

Orlęta: Lipiec – M. Szewczak, Grula, Janicki, P. Szewczak, Aleksandrowicz (46 Borowik), Wryk (74 Szlaski), Skrzymowski, Marciniak (74 Purzycki), Gaj, Dziewulski (58 Rodak)

Karpaty Krosno – Orlęta Radzyń Podlaski 3:0 (2:0). Bramki:

Orlęta: Stężała – Ptaszyński, Jakubiec, Kępa, Syta (46 Krasuski), Leszkiewicz, Borysiuk, Pliszka, Koczkodaj, Wołek, Panek. Trener: Dariusz Solnica.

Pozostałe wyniki: Stal Kraśnik – Avia Świdnik 0:1,Górnik II Łęczna – Orzeł Przeworsk 3:1,

Łada Biłgoraj – Unia Nowa Sarzyna 0:2, Resovia – Stal Rzeszów 3:0,

Izolator Boguchwała – Spartakus Szarowola 2:1 Stal Mielec – Wisłoka Dębica – przełożony na 29. kwietnia.