Kościół
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Letnia odnowa serca

„Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco!” (Mk 6,31). Te słowa mogą być dobrym hasłem na przeżywanie wakacji. Lato jest dogodnym czasem, aby zregenerować nie tylko ciało, ale i duszę.

Nie wszystkim będzie dane wyjechać na jakieś rekolekcje czy pójść na pielgrzymkę. Wielu z nas pozostanie w domach. Co zrobić, by wzmocnić naszą więź z Bogiem? To pytanie powinien zadać sobie każdy, niezależnie od wieku. Po pierwsze, nie można rezygnować z tego, co obowiązuje przez okrągły rok, a więc z codziennej modlitwy i niedzielnej Mszy św. Mając więcej czasu, pomyślmy nad naszą relacją z Bogiem. Modlitwa to nie tylko proszenie. Jej pierwszym celem jest spotkanie z Panem, wsłuchanie się w Niego. Ona ma nas karmić i rozpalać. Warto poszukać takiej formy, która nie będzie nużyła i męczyła, ale rozwijała i prowadziła na głębiny ducha. Wybór jest ogromny. Może w wakacje warto odprawić indywidualne rekolekcje oddania Matce Bożej? Nie wszyscy mogą liczyć na takie rekolekcje w parafii, ale to nie oznacza, że nie można ich przeżyć we własnym domu. Trwają 33 dni. Akt zawierzenia składany jest 34 dnia. Warto, by ten dzień przypadał w uroczystość Matki Bożej.

Podpowiadamy, że takie rekolekcje można zacząć 13 lipca (zakończą się aktem w dniu 15 sierpnia), albo 24 lipca (koniec 26 sierpnia). Za przewodnik może posłużyć książka „Przygotowanie do aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort”. Wiele pomocnych materiałów można też znaleźć w internecie. Poprzez takie rekolekcje nie tylko bliżej poznamy Matkę Najświętszą, ale też samych siebie. Na przemedytowanie proponowanych treści i modlitwę trzeba przeznaczyć ok. 30 minut dziennie, ale naprawdę warto.

 

Popatrz na Józefa

Przeżywamy Rok św. Józefa, więc polecamy także 30-dniowe nabożeństwo skierowane do Oblubieńca NMP. Jego pomysłodawcą był bł. Bartolo Longo, założyciel sanktuarium różańcowego w Pompejach. Za przewodnik może posłużyć niewielka książeczka „Miesiąc ku czci świętego Jozefa. Nabożeństwo o wyproszenie łask”. Tych, których zafascynowała postać Opiekuna Pana Jezusa, odsyłamy też do wysłuchania internetowych rekolekcji „Patris Corde” przygotowanych przez ks. ...

AWAW

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł