Źródło: P
Źródło: P

Liczą się punkty

Zespół z Siedlec wygrał, ale nie zachwycił. W pierwszym secie goście trzymali się do stanu 13:11, później zdobyli tylko 2 punkty i przegrali aż do 13. Wydawało się, że Ósemka wygra gładko w kolejnych partiach.

Siedlecka Ósemka nie zachwyciła ale wygrała z Czarnymi, Wilga przywozi z wyjazdów 4 punkty.

Ósemka – Czarni 3:1

Zespół z Siedlec wygrał, ale nie zachwycił. W pierwszym secie goście trzymali się do stanu 13:11, później zdobyli tylko 2 punkty i przegrali aż do 13. Wydawało się, że Ósemka wygra gładko w kolejnych partiach. Tak się nie stało. W drugim secie dobry blok Czarnych przy słabszym odbiorze i tym samym rozegraniu gospodarzy nieoczekiwanie dał zespołowi z Pruszcza wygraną. W trzecim secie początek dla gości. Siedlczanie w porę się skoncentrowali i głównie dzięki dobrej postawie Pierzchalskiego i Guindo wygrali, jednak ledwo do 23. W ostatniej partii goście znów napsuli krwi Ósemce przez 3/4 seta do stanu 18:16. W końcówce partii siatkarze Ósemki opanowali w pełni sytuacje i dzięki atakom Guindo wygrali do 18. Ósemka po raz kolejny pokazała, że ma kłopoty z mobilizacja w spotkaniach ze słabszymi drużynami. Tak czy inaczej – liczy się ostateczna wygrana i zdobycie kolejnych 3 punktów.

Armat – Wilga 3:2

– Kto wie, jak zakończyłaby się nasza konfrontacja z Armatem w Kozienicach, gdyby nie decyzje sędziów liniowych, które naszym zdaniem nas skrzywdziły – mówi grający trener zespołu z Garwolina Jakub Sokołowski. – W zakończonym naszą porażką pierwszym secie na przewagi 26;28 arbitrzy przy kilku kontrowersyjnych sytuacjach wskazali je na korzyść gospodarzy. Przegrana w I secie rzutowała na całe spotkanie i wyraźnie wybiła nas z rytmu – dodaje. Wilga przegrała w tej sytuacji drugiego seta. Nieoczekiwanie w 2 następnych gościom udało się wygrać (w trzecim nawet do 15). Tiebreak to znów kilka dyskusyjnych decyzji arbitrów liniowych. Wybici z uderzenia garwolinianie nie mogli się odpowiednio skoncentrować i przegrali do 11 i cały mecz 2:3.

Mecz zaległy

Stoczniowiec – Wilga 1:3

Podbudowani nieoczekiwaną wygraną w Ostrołęce z Pekpolem 3:1 siatkarze Stoczniowca nie mieli jednak zbyt wielu szans na powtórzenie tego wyniku z Wilgą. Garwolinianie byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego wyszkolenia i pewnie pokonali gospodarzy chociaż oddali 1 seta. Przegrana w trzeciej partii to bardziej słabsza postawa gości niż efekt dobrej gry Stoczniowca, którego siatkarze poza ambicją nie zaprezentowali nic, co by mogło zagrozić w wygraniu pojedynku przez zespół z Garwolina.

I liga mężczyzn, grupa III

9 kolejka:

Ósemka Elmo Siedlce – MKS Pruszcz Gdański 3:1 (25:13, 23:25, 25:23, 25:18). Ósemka: Pierzchalski, Jackowicz, Auguścik, Szataniak, Guindo, Świerżewski oraz Kołodziej, Malon, J. Joszt, Witkowski. Trener: Wójcik.

Armat Kozienice – Wilga Garwolin 3:2 (28:26, 25:22, 15:25, 21:25, 15:11).

Wilga: Sokołowski, Godlewski, Grzelecki, Szyćko, Postek, Rząca oraz Łuczka (libero), Wilki, Pruski Lewandowski. Trener: Sokołowski.

Pozostałe mecze: MOS Wola Warszawa – Pekpol Ostrołęka 3:1 * Stoczniowiec Gdańsk – Ślepsk Augustów 1:3 * Legia Warszawa – AZS UWM II Olsztyn 0:3 *, ecz zaległy: Stoczniowiec – Wilga 1:3.

Stoczniowiec – Wilga 1:3 (-19, -20, 19, -16).

III liga mazowiecka

Ósemka II Siedlce – Junior Stolarka Wołomin 0:3

III liga lubelska

AZS AWF Biała Podlaska – Wolanka Wola Osowińska 3:0 * AZS AWF Biała Podlaska – Jabłoń 3:0