Lider na łopatkach

Bardzo dobry mecz w Białej Podlaskiej w wykonaniu Podlasia i wygrana z liderem - Wisłą Puławy 3:0; porażki Huraganu i Sokoła.

Podlasie – Wisła 3:0

Na stadionie w Białej Podlaskiej pojawiło się aż około 1,5 tysiąca widzów, którzy zobaczyli bardzo dobry mecz w wykonaniu gospodarzy. Podlasie zdobyło prowadzenie już w pierwszej minucie po strzale Sobiczewskiego. Wprawdzie kolejne bramki dla zespołu z Białej padły pod koniec meczu – po strzałach Jarzynki bezpośrednio z rzutu wolnego w 84 minucie i Patryka Magiera minutę potem. Stroną dominującą przez cały czas byli gospodarze. Wisła wprawdzie próbowała coś zrobić, ale Podlasie na wiele im nie pozwalało. Na dobrą sprawę wygrana wicelidera mogła być jeszcze wyższa.

Janovianka – Huragan 2:1

Mecz zaczął się udanie dla gości, którzy już w 4 minucie, po strzale Klujewskiego, objęli prowadzenie. W 29 minucie sfaulowany przez Gąbkę bramkarz Daniluk został odwieziony do szpitala (badanie nie wykazało urazu). Po tym zdarzeniu goście mogli podwyższyć, lecz Lesiuk z wolnego trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Gospodarze wyrównali 8 minut po przerwie. Później obie drużyny miały szanse na gole. Zwycięska bramka padła w momencie, kiedy zawodnicy obu zespołów przestali grać ze względu na kontuzję piłkarza Opolanina. Jednak jeden z zawodników tego zespołu nie zareagował i zdobył gola, którego w tej sytuacji  arbiter musiał uznać.

Opolanin – Sokół A. 6:0

Goście do 40 minuty, kiedy to po drugiej żółtej kartce Wrzosek opuścił boisko, jakoś się trzymali. Potem, po stracie zawodnika, nie byli w stanie skutecznie przeciwstawić się atakującym z dużym zaangażowaniem gospodarzom, którzy zwłaszcza pod koniec meczu osiągnęli dużą przewagę, aplikując Sokołowi aż pół tuzina goli.

IV liga lubelska

23 kolejka

Podlasie Biała Podlaska – Wisła Puławy 3:0 (1:0). Bramki: Sobiczewski 1, Jarzynka 84, P. Magier 85.

Podlasie: Ekimov – Bojarczuk, Jarzynka, Woroniecki, Szendel, M. Magier (68 Jaszczyński), Więcierzewski, Sobiczewski (72 Stonio), Korneluk (80 Minarczuk), P. Magier, Guzek (79 Leonowicz). Trener: Banaszuk.

Janovianka Janów Lub. – Huragan Międzyrzec Podl. 2:1 (1:1). Bramki: Bielak 34, Gąbka 80 – Klujewski 4.

Huragan: Daniluk (29 Czerepienko) – Korniluk (83 J. Szczepaniuk), Szołman, Bryszczan, M. Tusz, Wej, A. Szczepaniuk. Lesiuk, Mazur (71 Chromik), Urbaniuk (53 Ślósarski), Klujewski. Trener: kierownik drużyny Kwaśniewski w zastępstwie R. Różańskiego.

Opolanin Opole Lub. – Sokół Adamów 6:0 (2:0).

Sokół: Osial – Struski, Wrzosek, Bychowski, Gajownik (62 P. Dzido), D. Dzido (73 Woś), A. Nowicki, Matuszewski, Szymański (75 Faon), Ambroziak, Ciołek (67 R. Dzido). Trener: A. Nowicki.

Pozostałe wyniki: Olender Sól – POM Iskra Piotrowice 0:1, Unai Bełżyce – Włodawianka 2:1, Chełmianka – Lublinianka 2:1, Sparta Rejowiec – Orion Niedźwica Duża 0:1, Lewart Lubartów – Start Krasnystaw 0:1.