Lider odparł atak

W meczu na szczycie 3 grupy II ligi siedlecki KPS pokonał Camper z Wyszkowa 3:1.

Oczekiwany z zainteresowaniem pojedynek siatkarzy KPS Siedlce – lidera rozgrywek, z Wiceliderem Camperem przyniósł raczej pewną wygraną zespołu z Siedlec. Pierwszy set konfrontacji jak na razie najlepszych drużyn grupy przebiegał pod dyktando siedlczan, którzy zmuszeni byli grać z nowym libero, debiutującym w II lidze w zespole z Siedlec, zaledwie 16-letnim Konradem Szarugą, który zastąpił kontuzjowanego Kowala. KPS wygrał bez trudu do 15. Drugą partię siedlczanie rozpoczęli od wysokiego prowadzenia 8:2, ale goście nie myśleli rezygnować – wyrównali stan na 14:14 i do końca toczyli równy bój z gospodarzami, zakończony ich wygraną na przewagi. Tak naprawdę trzeci set rozstrzygnął losy meczu. Przez trzy czwarte partii pojedynek był wyrównany, kiedy gospodarze w końcówce uzyskali kilka punktów przewagi, wydawało się, że jest po meczu. Camper wyrównał jednak na 23:23, ale ostanie słowo należało do podopiecznych trenera Nowaka, którzy wygrali do 23. W tej sytuacji w czwartym secie tak naprawdę goście nie byli w stanie w niczym się przeciwstawić KPS-owi i przegrali zdecydowanie do 18. W sumie wygrana siedlczan była jak najbardziej zasłużona; ekipa KPS imponowała dobrym przyjęciem oraz górowała nad rywalami grą w polu, gdzie siedlczanie byli bardziej dynamiczni, lepiej asekurowali, grali bardziej uważnie.

II liga mężczyzn

14 kolejka

KPS Siedlce – Camper Wyszków 3:1 (25:15, 26:28, 25:23, 25:18)

KPS

Trenerzy: Nowak, Podgórzak.

MOS Wola Warszawa – Wilga Garwolin – przełożony na 25 stycznia.

Pozostałe wyniki: Lechia Tomaszów Mazowiecki – AZS UWM Olsztyn 3:1, Pronar Hajnówka – Bzura Ozorków – przełożony na 2 lutego, pauza: AZS Uniwersytet Warszawski.