Aktualności
Lodowisko coraz bliżej

Lodowisko coraz bliżej

Miasto podpisało umowę z lokalnym przedsiębiorcą na budowę w Garwolinie zadaszonego lodowiska sezonowego. Oddanie go do użytku planowane jest w przyszłym roku - na dziesięciolecie Garwolanki.

Drugi przetarg i zgoda rady miasta na zwiększenie środków przeznaczonych na przedsięwzięcie pozwoliły wyłonić wykonawcę inwestycji, na którą samorząd otrzymał dofinansowanie z samorządu województwa mazowieckiego w wysokości 3,9 mln zł.

Blisko dziesięć lat temu otwarto pływalnię miejską „Garwolanka”. Jednak ze względu na brak środków zrezygnowano wówczas z budowy lodowiska, które było przewidziane w projekcie. 16 marca 2021 r. sejmik Mazowsza podjął uchwałę o przyznaniu funduszy na to przedsięwzięcie. W ogłoszonym w czerwcu przetargu nie udało się jednak wyłonić wykonawcy, gdyż cena najkorzystniejszej oferty (wpłynęły dwie) przewyższała kwotę, którą miasto planowało przeznaczyć na lodowisko. W grudniu wystartował kolejny przetarg. Tym razem złożono trzy oferty. Najkorzystniejszą złożyła firma z Garwolina, proponując 7,9 mln zł. Dofinansowanie z Mazowsza pozwoli zaoszczędzić w budżecie miasta blisko połowę tej kwoty. – Wykonawca jest nam znany, ponieważ zrealizował już ciekawych i ambitnych inwestycji w mieście i na terenie powiatu. Trzymamy kciuki, że i tym razem sobie poradzi. Firma będzie także współpracować z podwykonawcą specjalizującym się w budowie lodowisk – mówi burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.

Jeśli nie pojawią się nieprzewidziane okoliczności, to w przyszłym roku, w ramach jubileuszu dziesięciolecia „Garwolanki”, odbędzie się także inauguracja działalności zadaszonego lodowiska sezonowego.

MD