Kultura
Ludowe świętowanie

Ludowe świętowanie

Uroczystości rozpoczęła Msza św. koncelebrowana przez ks. Henryka Kulika, proboszcza tutejszej parafii.

Na „Spotkanie” przybyło wielu znakomitych gości, w tym starosta siedlecki Zygmunt Wielogórski i wiceprzewodniczący sejmiku mazowieckiego Krzysztof Wawrzyniec Borkowski oraz wójt gminy Paprotnia Andrzej Skolimowski. Obecni byli także radni z powiatu i radni z gminy Skórzec. Swoje listy na ręce wójta gminy Skórzec Stanisława Kalińskiego przesłali: wicemarszałek sejmu Jarosław Kalinowski i minister rolnictwa Marek Sawicki (obaj reprezentujący PSL) oraz posłanka lewicy Stanisława Prządka.

Na początku wręczono puchary i dyplomy dla liderów biegów organizowanych w przeddzień święta. Następnie na estradzie wystąpiły zespoły „Alicja” oraz „Koraliki” z tutejszego gimnazjum, a później swoje skecze przedstawiły kabarety „Łzy sołtysa” z GOK w Sarnakach oraz „Gimbuś” z gimnazjum w Skórcu.

Pogoda była cały czas jak na zamówienie, dlatego na imprezę tłumnie przybyli mieszkańcy gminy oraz gmin ościennych. Ostatni akcent „Spotkania czterech pokoleń” stanowiła bardzo udana dyskoteka dla młodzieży szkolnej.

Włodzimierz Korolczuk