Kościół
Źródło: AWAW
Źródło: AWAW

Ludziom potrzeba miłości i wiary

Od 14 do 17 lipca trwała III edycja Ewangelizacji nad Jeziorem Białym. W przeprowadzenie akcji włączyło się 60 ewangelizatorów.

Wśród nich byli kapłani, siostry zakonne, klerycy i osoby świeckie. Kilkudniowe spotkanie obfitowało w wiele ciekawych spotkań, rozmów i wydarzeń. Pierwszy dzień minął na przygotowaniu do ewangelizacji. Najważniejszym punktem była Msza św., której przewodniczył biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Piotr Sawczuk. W homilii mówił o znaczeniu ewangelizacji nie tylko za pomocą słowa, ale też uśmiechu, gestu i przede wszystkim modlitwy.

– Przybyliście tu przede wszystkim dla Jezusa, bo On jest Zbawicielem świata i wszystkim ludziom chce dać udział w swoim życiu (…) Pan przynosi delikatną miłość, wlewa nadzieję. Jakże potrzeba tej miłości i tej nadziei dzisiejszym ludziom, których często przenika lęk, są zniechęceni i zmęczeni. Tylko Chrystus i Jego miłość może dać im poczucie sensu i siłę do dźwigania codzienności – podkreślał bp P. Sawczuk.

Pokazać Jezusa

W piątek i sobotę ewangelizatorzy ruszyli na plażę. Pogoda nie była zbyt korzystna i liczba wypoczywających też nie należała do największych, ale nikogo to nie zraziło. Ewangelizatorzy wkroczyli nad jezioro ze śpiewem na ustach i okrzykami: „Nawet disco polo taniec, nie jest lepszy niż różaniec”, „nawet cztery kilo miedzi, nie zastąpi spowiedzi”. ...

AWAW

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł