Maciek jak Justyna

Tak jak Justyna Kowlczyk była gwiazdą mistrzostw świata seniorek w biegach narciarskich, tak Maciej Staręga błysnął podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tej dyscyplinie sportu rozgrywanej w miejscowości Ustjanowa.

Zawodnik UKS Rawa Siedlce zdobył cztery medale: trzy złote i srebrny. Pierwszy wywalczył w biegu sprinterskim, drugi – na 20 km techniką łączona (klasyczna plus dowolna), a trzeci w biegu na 10 km techniką łyżwową, zaś srebrny – w biegu sprinterskim w sztafecie wspólnie z Maciejem Skupem. Medal koloru brązowego zdobyły też inne reprezentantki UKS Rawa: Patrycja Szwed i Kasia Iskra – w sprinterskim biegu sztafetowym. W biegu na 5 km techniką dowolną również nie zabrakło juniorek z Siedlec. Dziewiąte miejsce zajęła Kasia Iskra, jedenaste – Patrycja Szwed, dwunaste – Marta Iskra (wszystkie UKS Rawa Siedlce). Blisko medalu była też Grzebisz – w juniorkach młodszych, w biegu na 7,5 km techniką dowolną, zajęła ona czwartą lokatę.

UKS Rawa Siedlce wygrał klasyfikację klubową podczas OOM (90 pkt.). Drugi był AZS AWF Kraków Zakopane (81,5 pkt.), a trzecia – KS Wisła Ustronianka (65 pkt.). Olimpiadę w klasyfikacji województw wygrało małopolskie. Drugie miejsce przypadło w udziale woj. śląskiemu, a trzecie – woj. mazowieckiemu, dzięki zawodnikom UKS Rawa, którzy jako jedyni reprezentowali to województwo. Wśród zawodników aż cztery osoby mogą pochwalić się czterema medalami. Są to: Maciej Staręga (3 złote, 1 srebrny), Sławomir Szczecina (3 złote, 1 brązowy), Ewelina Marcisz (2 złote, 2 srebrne) i Anna Słowiok (2 srebrne, 2 brązowe).