Mają się czym pochwalić
Będzie to okazja do wspomnień i spotkań po latach. To kolejny po obchodach 100-lecia placówki tak duży jubileusz. W programie obchodów rocznicowych znalazł się szereg wydarzeń, m.in. realizacja projektu „Łączy nas Dwójka”, który objął maraton „10,5 km na 105-lecie Dwójki” oraz nocne granie w wykonaniu uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów i sympatyków szkoły.
Przyspieszyli
Szkoła z taką tradycją ma się czym pochwalić. – Z pewnością jest to kadra, czyli wykwalifikowani i kreatywni pracownicy, zaangażowani w pracę z uczniami oraz wrażliwi i otwarci na ich potrzeby – zaznacza Jadwiga Zgorzałek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Siedlcach. – To właśnie znakomite grono pedagogiczne i atmosfera pozwalają na różnorodne działania i wieńczące je sukcesy – dodaje, zaznaczając, iż od zawsze była to placówka, w której dużo się działo, jednak w ostatnim czasie można zauważyć spore przyspieszenie. – Realizujemy wiele przedsięwzięć i projektów, m.in. koncert „Kolędy pokoleń”, wiosenny konkurs piosenki obcojęzycznej „Moja ulubiona piosenka”, mikołajkowe mistrzostwa szkoły w pływaniu czy zawody sportowo-rekreacyjne „Sportowa wiosna w Dwójce” – wylicza J. Zgorzałek.
We wszystkich inicjatywach aktywnie uczestniczy młodzież, a nawet w wielu przypadkach to sami uczniowie są pomysłodawcami. Jednak aktywność społeczna nie przesłania im nauki i mogą oni pochwalić się dobrymi wynikami. Dowodem na to są liczne nagrody w konkursach przedmiotowych, artystycznych oraz zawodach sportowych, a także stypendia naukowe.
Nowy sztandar
Jednym z elementów obchodów 105-lecia SP 2 będzie nadanie szkole sztandaru. Choć w tym momencie jest ona w posiadaniu nawet dwóch sztandarów, otrzyma kolejny. Jak tłumaczy B. Zgorzałek, pierwszy – choć pielęgnowany z pietyzmem – jest na tyle zniszczony, że nie może być wykorzystywany podczas uroczystości. Natomiast drugi – Publicznego Gimnazjum nr 2 – nadany w 2007 r., po nowej reformie edukacji, stał się nieaktualny. Dlatego też postanowiono ufundować szkole nową chorągiew, która będzie służyła kolejnym pokoleniom uczniów.
JAG