Mając Boga za wspólnika
W czasie swej kadencji chcemy podkreślać, że małżeństwa włączają się do kręgów DK, aby sobie wzajemnie pomagać w zbliżaniu się do Boga, budowaniu prawdziwej jedności małżeńskiej i rodzinnej. Temu ma służyć formacja w ciągu roku oraz rekolekcje. Na tej drodze wdrażamy się do postawy służby w swoim małżeństwie, rodzinie, we wspólnocie Kościoła. Zostaliśmy powołani do funkcji pary diecezjalnej w roku formacyjnym, którego hasło brzmi: „Sługa Niepokalanej”. Pragniemy odkrywać radość płynącą z dawania siebie innym, wpatrując się w postawę założyciela - sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, jak i Maryję Niepokalaną, by za Jej orędownictwem i przykładem „być dla…”. Chcemy też zachęcać do tego innych, wskazując, że nie istniejemy tylko dla siebie, a służba nadaje sens życiu każdego człowieka, co sprawia, iż wiemy, po co jesteśmy.
Na czym polega posługa pary diecezjalnej Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie?
Zgodnie z zasadami Domowego Kościoła (DK) – para diecezjalna podejmuje posługę na rzecz zachowania charyzmatu i jedności DK oraz odpowiada za formację małżeństw DK w diecezji. W łączności z biskupem troszczy się również o kontakty z ruchami rodzinnymi i duszpasterstwem rodzin w diecezji.
Wspólnie z parami rejonowymi sześciu rejonów naszej diecezji i księdzem moderatorem DK tworzymy krąg diecezjalny, inspirując i koordynując jego pracę. W ramach odpowiedzialności za sprawy organizacyjne i pracę duchową powierzonych małżeństw spotykamy się cztery razy w roku, dzieląc się postępami i problemami, podsumowując i planując pracę w rejonach.
Co oznacza ta posługa dla Was?
Niewątpliwie to wielka odpowiedzialność, ale też zaszczyt, że obdarzono nas zaufaniem. Wierzymy również, że Pan Bóg nie powołuje zdolnych, ale uzdalnia powołanych. ...
Anna Jóźwik