Aktualności
Majówka z MOK

Majówka z MOK

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja Miejski Ośrodek Kultury w przygotował szereg atrakcji związanych z obchodami obydwu świąt.

Do 28 kwietnia przyjmowane były zdjęcia mieszkańców Siedlec – „total look” w kolorze białym lub czerwonym, z których stworzona została flaga narodowa. Efekty można podziwiać na stronie MOK i facebookowym profilu placówki. Natomiast Święto Konstytucji 3 maja zostanie uczczone w sposób symboliczny – przez ozdobienie jednego z drzew przy budynku sali widowiskowej Podlasie 230 białymi i 230 czerwonymi wstążkami. Siedlczanie będą mogli zrobić sobie zdjęcie w specjalnym monidle oraz poznać postaci historyczne z obrazu „Konstytucja 3 Maja 1791 roku” Jana Matejki. Sam budynek Podlasie oświetlony zostanie na biało-czerwono. Na dziesięciu słupach ogłoszeniowych znajdą się specjalne plakaty z biało-czerwonymi naklejkami, które każdy będzie mógł zabrać ze sobą, a na ulicznych latarniach w centrum miasta – tzw. banerki poetyckie z wierszami znanych poetów, jak np. Baczyński, Gałczyński, Karpiński czy Konopnicka.

MOK zachęca również seniorów do wzięcia udziału w Konkursie Kaligraficznym „Sztuka Pisana”. Zadaniem uczestników jest napisanie odręcznie wybranego fragmentu Konstytucji RP – minimum 500 znaków (ok. 130 wyrazów). Szczegóły wszystkich wydarzeń dostępne na stronie mok.siedlce.pl.

MD