Rozmaitości
Majówka z Renault

Majówka z Renault

Prezentacja bolidu będącego kopią modelu, którym na co dzień ściga się Robert Kubica, symulatory Formuły 1 oraz szanse na wygranie wspaniałych nagród - takie atrakcje czekają na tych, którzy 23 maja pojawią się na pl. Sikorskiego w Siedlcach.

Tego dnia odbędzie się Majówka z Renault oraz Ogólnopolski Zlot Miłośników Marki Renault organizowany przez Renault AMS Chróścicki. Już od 9.00 rano wszyscy zainteresowani tym, jak prowadzi się bolid i pojazd, będą mieli niepowtarzalną okazję, aby się o tym przekonać i zasiąść w specjalnych kokpitach. Są to urządzenia, do których zawodnik, aby zająć miejsce, musi się wślizgnąć, jak do prawdziwego bolidu F1. Każdy, kto do niego wsiądzie, poczuje się jak na prawdziwym torze.

Dla miłośników rajdów przygotowany zostanie także symulator WRC z ruchomym fotelem, odwzorowujący przeciążenia samochodu, podczas gdy grający, siedząc w skórzanym fotelu, kieruje samochodem otoczony dźwiękiem.

W trakcie zlotu zaprezentowane zostaną najnowsze modele Dacia i Renault, m.in. Clio RS i Megane Coupe. Dla posiadaczy aut marki Renault dodatkowo przygotowane będzie specjalne stanowisko serwisowe z możliwością podłączenia samochodu do komputera diagnostycznego i uzyskania porady doradców technicznych oraz otrzymania specjalnej karty upoważniającej do zniżek na usługi serwisowe i części. Organizator przewiduje także nagrodę dla właściciela najstarszego samochodu marki Renault, który pojawi się na Zlocie.

Jedną z wielu atrakcji podczas całodniowej imprezy dla miłośników motoryzacji i ekstremalnych doznań stanie się minitor kartingowy, po którym będzie można przejechać się gokartami udostępnionymi przez eXtreme Karts. Ponadto każdy chętny stanie przed szansą spróbowania swoich sił w konkursach, m.in. na najlepszą „czasówkę” na symulatorach – i powalczenia o atrakcyjne nagrody: gadżety zespołu Renault F1 Team oraz zdjęcia z autografem Roberta Kubicy. Patronat nad imprezą objęło „Echo Katolickie”.

Kinga Ochnio