Region
Źródło: DZIAŁ PROMOCJI CM
Źródło: DZIAŁ PROMOCJI CM

Mali studenci

Wykładem „Świat mikroorganizmów”, wygłoszonym przez lekarza weterynarii dr. Marcina Niemcewicza, podsumowano i zakończono semestr zimowy 2010/2011 w Uniwersytecie Dziecięcym.

Czy bakterię można zobaczyć gołym okiem? Jakie jest znaczenie wirusów i grzybów w życiu człowieka oraz zwierząt? Skąd się biorą choroby i jak im zapobiegać? Czy można nie chorować? Co to jest szczepionka i dlaczego się jej boimy? Czy lekarstwa zawsze muszą smakować tak źle? – m.in. o tym rozmawiano podczas prelekcji, które miały miejsce w piątek oraz sobotę, 14 i 15 stycznia, w auli Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkole Wyższej w Siedlcach a także gmachu Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Wówczas bowiem odbyły się ostatnie wykłady Uniwersytetu Dziecięcego w semestrze zimowym 2010/11. Zajęcia poprowadził podpułkownik dr Marcin Niemcewicz –  lekarz weterynarii oraz doktor nauk biologicznych.

W Siedlcach

Spotkanie w siedleckiej uczelni zaszczycił swoją obecnością rektor CM Leszek Gadomski, który oficjalnie zakończył semestr, a także skierował wiele ciepłych słów do małych studentów. Katarzyna Kozioł, kierownik referatu kultury, sportu i turystyki Urzędu Miasta Siedlce, również przekazała serdeczne życzenia zgromadzonym w auli podopiecznym UD, a także pochwaliła inicjatywę uniwersytetu jako doskonałej formy alternatywnego spędzenia czasu najmłodszych. – Cieszymy się, że w naszym mieście działa Uniwersytet Dziecięcy – podkreślała. Goście wręczyli studentom – laureatom naukowych quizów – dyplomy, nagrody oraz gadżety w postaci wiewiórki-maskotki od CM, a także specjalne upominki od prezydenta Wojciecha Kudelskiego. K. Kozioł, w imieniu włodarza miasta, zaprosiła również przedstawicieli UD do zorganizowania pokonkursowej wystawy prac plastycznych. 

Indeksy rozdane!

Zarówno w Siedlcach, jak i w Białej, rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Szkoła przyszłości”, w której dzieci miały za zadanie zobrazować swoje wyobrażenie placówki edukacyjnej za kilkadziesiąt lat. Nagrody główne, czyli indeksy na semestr letni 2011 w kategorii wiekowej 6-8 lat otrzymały: ośmioletnia Oliwia Świętochowska, uczennica siedleckiej SP nr 11, oraz Ewelina Kałużna, podopieczna SP w Sitniku. Natomiast nagrodę główną w kategorii wiekowej 9-12 lat zdobyli: Mateusz Pastor z SP nr 7 w Siedlcach i Aleksandra Sieńczyk, uczennica IV klasy placówki w Ortelu Książęcym. Ponadto w Białej Podlaskiej przyznano trzy wyróżnienia. Warto bowiem zaznaczyć, że do bialskiego oddziału UD napłynęło aż 150 prac z całego powiatu.

GU