Diecezja
AWAW
AWAW

Mamy na kogo liczyć!

7 lipca parafia św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej obchodziła jubileusz 20-lecia istnienia. Okrągła rocznica była okazją do podziękowania Bogu i ludziom za całe dobro, które wydarzyło się w tej wspólnocie.

Świętowanie rozpoczęło się od Mszy św. celebrowanej pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy. Do jej sprawowania włączył się również ks. prałat Mieczysław Lipniacki, pierwszy proboszcz parafii. Pasterz Kościoła siedleckiego przypomniał w homilii, iż bialska parafia św. Michała Archanioła została powołana 8 lipca 2004 r. dekretem bp. Zbigniewa Kiernikowskiego.

– Zapewne wielu z obecnych pamięta pierwsze tygodnie tej nowej wspólnoty parafialnej, odważnie podejmującej z pierwszym proboszczem wyzwanie budowy kaplicy wraz z mieszkaniami dla księży. Powstała ona w ciągu dwóch lat i do dzisiaj, czyli przez 18 lat, służy jako miejsce oddawania czci Bogu – podkreślał bp K. Gurda. Od 2007 r. proboszczem parafii jest ks. kan. Henryk Jakubowicz, który niespełna osiem lat temu rozpoczął budowę parafialnego kościoła.

– Widoczna, piękna bryła tej świątyni wpisuje się bardzo dobrze w krajobraz Białej Podlaskiej. ...

AWAW

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł