Rozmowy
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Mamy przed sobą misję

Rozmowa z ks. dr. Grzegorzem Bliźniakiem, propagatorem orędzia Bożego Miłosierdzia, założycielem kapłańskiej wspólnoty Misjonarzy Jezusa Miłosiernego.

Widzimy, że pomimo wysiłków polityków czy mocnego zaangażowania nawet ze strony Kościoła, świat nie osiągnął pokoju ani jedności. Pan Jezus do Faustyny powiedział inne ciekawe słowa: „Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopóki nie zwróci się z ufnością do mojego miłosierdzia”. Ta ludzkość szuka dzisiaj uspokojenia, pokoju i jedności na wszelkich możliwych płaszczyznach. I nie znajduje. Za to stare konflikty, niechęci między narodami czy grupami etnicznymi rozpalają się na nowo i nic nie wskazuje na to, że po ludzku można by było to w jakiś sposób wyciszyć. Potrzebna jest specjalna ingerencja Pana Boga w historię ludzkości. W „Dzienniczku” św. Faustyny jest napisane, że jeżeli ludzie nie posłuchają Pana Jezusa, nie zwrócą się do Bożego Miłosierdzia, to zginą na wieki. Tu nie chodzi tylko o zatracenie duchowe, a więc potępienie wieczne, ale o jakąś karę, również materialną.

W książce „Nieskończone Boże miłosierdzie i koniec czasów” podkreśla Ksiądz, że w obecnych czasach szczególnego znaczenia nabiera orędzie Bożego Miłosierdzia. Jezus powiedział do św. Faustyny: „To jest ostatnia deska ratunku, jaką Pan Bóg daje dla świata”. Jak to rozumieć?

 

Te słowa należy interpretować w perspektywie sytuacji, w jakiej dzisiaj znajdują się świat i Kościół. Świat doszedł do pewnego punktu końcowego. Ludzie – mam na myśli stronę moralną – dotarli do totalnego zaułku, z którego nie wiedzą, jak wyjść. Negują nie tylko prawo Boże, ale również naturalne, które jest wpisane w sumienie każdego z nas. Spójrzmy tylko na dwie kwestie: aborcja i eutanazja. Papież Benedykt XVI w jednym z wywiadów powiedział, że dla niego te dwie rzeczy są bardzo mocnymi znakami czasów ostatecznych. Z kolei św. Jan Paweł, konsekrując bazylikę Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, nawiązując do orędzia Bożego Miłosierdzia i do „Dzienniczka” św. ...

Kinga Ochnio

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł