Aktualności
Marsz dla życia

Marsz dla życia

Diakonia życia Domowego Kościoła zaprasza do udziału w Marszu dla Życia i modlitwie ekspiacyjnej za grzechy przeciwko życiu - w święto św. Młodzianków męczenników.

– 28 grudnia już 20 raz ruszymy w nocnym, cichym marszu, by jako wspólnota Kościoła zamanifestować nasze przywiązanie do wartości, jaką jest życie ludzkie. Będziemy się modlić za tych, którzy tworzą prawo, za lekarzy, pielęgniarki i położne, którzy są obecni podczas narodzin człowieka. W sposób szczególny będziemy chcieli wynagradzać za wszelkie grzechy przeciwko życiu: aborcję, antykoncepcję, brak troski o życie najsłabszych i bezbronnych, brak wsparcia dla rodziców, którzy stoją przed dramatycznym wyborem: przyjąć życie czy je zgładzić – informuje Katarzyna Suchoń. – W tym roku będzie nam towarzyszyć hasło: „Otoczmy Różańcem Życie”. Pragniemy odpowiedzieć na prośbę Matki Bożej w setną rocznicę Jej objawień w Fatimie. Chcemy modlić się na Różańcu, aby zadośćuczynić Niepokalanemu Sercu Maryi – dodaje.

Marsz rozpocznie się Mszą św. o 18.00 w kościele Bożego Ciała, odprawioną pod przewodnictwem bp. Piotra Sawczuka w intencji ochrony życia ludzkiego. Następnie uczestnicy w kolumnie przejdą, modląc się na różańcu, do katedry, gdzie będzie miała miejsce modlitwa wynagradzająca za grzechy przeciwko życiu ludzkiemu. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą białych lampionów – światło jest znakiem ostatecznego zwycięstwa życia nad śmiercią. Na zakończenie spotkania odbędzie się obrzęd błogosławieństwa dzieci i kobiet oczekujących potomstwa. 

 

LA