Aktualności
Marsz różańcowy

Marsz różańcowy

W ramach Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę w najbliższą niedzielę, 27 września, odbędzie się kolejny 47 Pokutny Marsz Różańcowy ulicami Siedlec.

Początek o 14.00 pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Msza św. w intencji ojczyzny zostanie odprawiona w katedrze siedleckiej o 16.00.

– Nasze marsze mają na celu pokutę, wspólną modlitwę razem z Maryją – Królową Polski oraz publiczne wyrażanie naszych wartości i przekonań. Błagamy o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Prosimy także Boga o pojednanie narodowe, zaprzestanie podziałów społecznych, manipulowania społeczeństwem i siania nienawiści. Będziemy także modlić się o wstrzymanie wprowadzania nowych ideologii, które demoralizują społeczeństwo, niszczą rodzinę oraz walczą z wartościami będącymi podstawą rozwoju społecznego. Prowadzą do całkowitego zniszczenia naszej cywilizacji – informują organizatorzy, zachęcając do udziału we wspólnej modlitwie w intencji ojczyzny i jej obywateli wszystkich mieszkańców miasta i okolic.

AW