Diecezja

Maryja i miłosierdzie

17 maja w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Horodyszczu odbyło się doroczne spotkanie formacyjne zelatorów kół Żywego Różańca z dekanatu wisznickiego.

Zgromadzonych przywitał proboszcz horodyskiej parafii ks. Andrzej Głasek. Potem głos zabrał ks. Grzegorz Koc, diecezjalny moderator ŻR, który zachęcał do wytrwałej modlitwy różańcowej. Później o obowiązkach zelatora mówiła diecezjalna zelatorka Agnieszka Chudzik. Konferencję wygłosiła s. Klara, loretanka. Najpierw wyraziła radość z tego, że patronem jednego z rejonów ŻR uczyniono bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, założyciela jej zgromadzenia. Siostra przypomniała zebranym jego życiorys i zaangażowanie w kult maryjny. Wskazywała, że troszczył się o biedne dzieci, młodzież i osoby starsze. Jednocześnie pracował jako wykładowca w seminarium i rozwijał działalność wydawniczą.

Zwróciła uwagę, że pochodził z obecnej diecezji drohiczyńskiej, uczył się w siedleckim gimnazjum, a po przyjęciu święceń posługiwał w Lublinie, a potem w Warszawie.

 

Duchowy syn

W drugiej części konferencji s. Klara opowiadała o maryjności ks. Ignacego.

– Miłości do Matki Bożej nauczyła go jego mama Izabela. Mówiła mu: „Nie zapominaj o modlitwie do Najświętszej Maryi, to twoja Matka. Ja – na ziemi, Ona – w niebie; ja umrę, opuszczę cię, a Ona zawsze cię utuli i osłoni opieką”. Ks. Ignacy szedł przez życie z Maryją, pragnął Ją naśladować, powierzał się Jej na nowo każdego dnia. Modlił się do Niej szczególnie na różańcu i Litanią loretańską – mówiła s. Klara.

Wspominała, że ks. ...

AWAW

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł