Aktualności
Maryjna uroczystość

Maryjna uroczystość

Stróżowie sanktuarium - oo. paulini zapraszają diecezjan do wzięcia udziału w uroczystościach odpustowych ku czci NMP Wniebowziętej.

 Zainauguruje je – 14 sierpnia, o 17.00 – powitanie pątników przybywających przed tron Matki Bożej. Mszy św. w bazylice o 18.00 przewodniczyć będzie ks. infułat Kazimierz Korszniewicz, konfrater zakonu paulinów. Po Apelu Jasnogórskim poprowadzonym przez o. Mieczysława Łacka, wybicie 22.00 rozpocznie procesję maryjną ze świecami ulicami miejscowości (modlitwę poprowadzi o. Leszek Wielgos). Pasterce o północy przewodniczyć ma z kolei proboszcz i kustosz sanktuarium o. Jan Tyburczy.

Przypadającą w piątek uroczystość Wniebowzięcia NMP zainauguruje o 7.00 śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Pół godziny później rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem o. M. Łacka. Eucharystię o 9.30 sprawował będzie ks. Stanisław Durbas, radca duchowny z Nysy. Miejscem sumy odpustowej o 12.00 tradycyjnie stanie się plac św. Józefa. Uroczystej Mszy św. przewodniczyć ma biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Piotr Sawczuk. Koronkę do Miłosierdzia Bożego o 15.00 poprowadzi o. Marcin Oparcik. Pod jego przewodnictwem sprawowana będzie też Msza św. o 16.00. Do udziału w dorocznych uroczystościach zaprasza o. J. Tyburczy wraz z konwentem ojców i braci paulinów.

WA