Diecezja
MaKo
MaKo

Matka Boża wyprasza cud potrzebującym

23 listopada w parafii Trójcy Świętej odbyło się spotkanie modlitewno-formacyjne kół Żywego Różańca rejonu bł. Karoliny Kózkówny. Wzięło w nim udział ok. 600 osób: zelatorów i zelatorek z dekanatów: łaskarzewskiego, garwolińskiego, żelechowskiego, ryckiego i osieckiego.

Spotkanie rozpoczęło zawiązanie wspólnoty, po czym proboszcz ks. kan. Jan Spólny scharakteryzował gończycką parafię. Dużo miejsca poświęcił Grobowi Dzieci Utraconych znajdującemu się na miejscowym cmentarzu. W 2020 r. pochowano w nim 640 dzieci zmarłych w wyniku aborcji lub poronień. - Coraz więcej ludzi tu przybywa: świeccy, księża, nawet kilku biskupów. Przyjeżdżają ludzie, którzy nie mogą mieć dzieci, ale też ci, którzy zmagają się z syndromem poaborcyjnym - podkreślał.

Wskazał na trzy etapy w wychodzeniu z tej ciężkiej choroby duszy. Najpierw jest to prośba do Pana Boga o przebaczenie i dobrze odbyta spowiedź. Kolejny to zwrócenie się do utraconego dziecka z prośbą o przebaczenie, nadanie mu imienia i odbycie duchowego chrztu. Najtrudniejsze jednak staje się przebaczenie samemu sobie i tym, którzy skłonili do aborcji. – Przebaczenie jest drogą do jedności z Panem Bogiem. Ważne jest też wynagrodzenie, np. duchowa adopcja dziecka poczętego, dzięki której można ocalić wiele dzieci – podsumował ks. J. Spólny.

 

Widoczne owoce peregrynacji

Zelatorka diecezjalna KŻR Agnieszka Chudzik mówiła o widocznych już dziś owocach peregrynacji relikwii bł. ...

Małgorzata Kołodziejczyk

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł