Aktualności
Medale i awanse

Medale i awanse

Święto policji stało się okazją do wręczenia awansów i wyróżnień mundurowym. W uroczystości wzięło udział kilkudziesięciu policjantów, kierownictwo komendy oraz zaproszeni goście.

Zastępca lubelskiego komendanta wojewódzkiego policji insp. Mirosław Sokal oraz komendant powiatowy policji w Łukowie mł. insp. Andrzej Panasz wręczyli policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Dwunastu policjantów zostało wyróżnionych nagrodą pieniężną za wzorową postawę i bardzo dobre wyniki w służbie. Awans na wyższy stopień służbowy otrzymało w tym roku 50 mundurowym. Wręczono również odznaczenia „Za zasługi dla obronności kraju”. Srebrny medal otrzymał nadkom. Andrzej Dudzik, natomiast brązowy zawisł na piersi mł. insp. Zbigniewa Koślaczka.

Rzecznik łukowskiej policji poinformował także, że podczas wojewódzkich obchodów święta policji w Tomaszowie Lubelskim dwóch policjantów i jeden pracownik administracyjny z miejscowej jednostki otrzymali z rąk komendanta głównego policji odznakę za długoletnią służbę.

Święto nawiązuje do powołanej w 1919 r. Policji Państwowej, która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Od tamtej pory dzień 24 lipca jest okazją do wręczenia służącym społeczności policjantom awansów i wyróżnień.

WE