Medalowa młodzież

Udany start lekkoatletycznych nadziei.

Pięć medali przywiozą ze Spały najmłodsi lekkoatleci naszego regionu, którzy rywalizowali w halowych mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych. Największy sukces odniosła Milena Pokorska (WLKS Siedlce), zdobywając złoty medal w pięcioboju juniorek młodszych z wynikiem 3379 pkt. Siedlczanka w poszczególnych konkurencjach osiągnęła następujące rezultaty: drugie miejsce – 60 m pł. (8.96), czwarte miejsce – skok wzwyż (1.56), trzecie – pchnięcie kulą (9.36), trzecie – skok w dal (5.12), pierwsze – 800 m (2:30). Srebrne krążki w kategorii juniora zdobyli: Tomasz Jaszczuk (MKS Pogoń Siedlce) w biegu na 200 m, uzyskując czas 22.25 i Konrad Woźniak (WLKS Siedlce) w skoku wzwyż, który pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,08 m, co jest jego rekordem życiowym. Brązowe medale wywalczyli: Sylwia Weresa (WLKS Siedlce) w biegu na 400 m juniorek, przebiegając ten dystans w czasie 58.23, i Agata Litwiniuk (Żak Biała Podlaska) w chodzie na 3 km juniorek, uzyskując rezultat 15:07.52. O krok od podium byli chodziarze (5 km): Jakub Kuszneruk (Żak Biała Podlaska) w kategorii juniora i Adam Goławski (WLKS Siedlce) w juniorach młodszych, którzy zajęli czwarte miejsce.