Aktualności
Medycyna paliatywna w przypadkach

Medycyna paliatywna w przypadkach

Szpital Powiatowy w Rykach we współpracy ze Starostwem Powiatowym organizuje konferencję naukowo-szkoleniową ph. „Medycyna paliatywna w przypadkach”. Wydarzenie odbędzie się 9 czerwca, w godz. 15.00-19.00, w hotelu „Olivia”.

Jak wyjaśniają organizatorzy, w spotkaniu udział weźmie 100-250 uczestników, w tym lekarze zajmujący się na co dzień problematyką nieuleczalnie chorych.

Podczas konferencji planowany jest blok wykładów o tematyce – m.in.: zaparcia w przebiegu stosowania opioidowych leków przeciwbólowych, zastosowanie naldemedyny w leczeniu zaparć poopioidowych, kacheksja w przebiegu chorób zapalnych, interwencje żywieniowe u chorych wyniszczonych, farmakologiczne leczenie duszności u chorych z rakiem, zasady leczenia zespołów bólowych kręgosłupa z uwzględnieniem leków opioidowych, ból przebijający w codziennej praktyce klinicznej.

Celem wydarzenia – co akcentuję organizatorzy – jest propagowanie idei opieki nad nieuleczalnie chorymi, wyznaczanie standardów terapeutycznych oraz przedstawienie doświadczeń własnych zdobytych podczas pracy w oddziale medycyny paliatywnej. Konferencja będzie też doskonałą okazją do spotkania specjalistów z całej Polski, którzy niosą pomoc nieuleczalnie chorym pacjentom. „Przyczyni się to do wymiany doświadczeń oraz podniesienia jakości świadczonych usług dla chorych objętych opieką paliatywną” – informują.

Relację z wydarzenia przeczytają Państwo w jednym z kolejnych wydań naszego tygodnika.

AW