Aktualności
Męski Różaniec

Męski Różaniec

Zapraszamy 1 sierpnia na Męski Różaniec wynagradzający wszelkie zniewagi i bluźnierstwa wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. We wspólnej modlitwie uczestniczył będzie bp Kazimierz Gurda.

O 7.00 w siedleckiej katedrze zostanie odprawiona Msza św., po której wszyscy zgromadzeni mężczyźni przejdą ulicami miasta na plac przed kaplicą Świętego Krzyża przy ul. Starowiejskiej 13. Przemarsz rozpocznie się odmówieniem Litanii do bł. Męczenników z Pratulina. Na miejscu przed figurą Matki Bożej – w ramach wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi – będzie odmówiony Różaniec i poprowadzona będzie 15-minutowa medytacja. Na zakończenie wszystkim zebranym mężczyznom pobłogosławi pasterz diecezji.

Do wspólnej modlitwy zaproszeni są wszyscy mężczyźni w różnym wieku i różnego stanu. Kapłani, klerycy, dziadkowie, ojcowie i synowie z parafii siedleckich i dekanatów sąsiednich, bez względu na przynależność do różnych wspólnot, ruchów i stowarzyszeń katolickich.

Organizatorzy przypominają, że nadal obowiązuje zachowanie nakazanych środków ostrożności w związku z trwającą pandemią koronawirusa. Proszą o zabranie ze sobą maseczek i zachowanie bezpiecznych odległości podczas przemarszu i modlitwy na placu przed figurą Matki Bożej.

AW