Opinie
PIXABAY.COM
PIXABAY.COM

Mętna woda

Nie da się już dłużej ukrywać różnych patologii, z pedofilią włącznie, w świecie celebrytów, artystów. Tłumaczy się, że to „temat trudny i okryty szczelniejszą zasłoną”, inny niż pedofilia w Kościele, że artyście wolno więcej.

Milczą mainstreamowe media, prywatne układy i układziki skutecznie blokują działania prawne. Za to w Kościół można walić jak w bęben - bez ograniczeń. 6 października 2023 r. miała miejsce premiera filmu Mariusza Zielke „Bagno 2. Przemilczane”, stanowiącego kontynuację „Bagna” (publikacja 30 czerwca br.). Część pierwsza to historie kobiet, które przez lata były molestowane przez znanego muzyka Krzysztofa S., m.in. współtwórcę programów „Tęczowy music box” w TVP 1 i „Co jest grane?” w Polsacie - szarą eminencję środowiska polskich artystów, mającego ogromny wpływ na rozwój (lub upadek) karier muzycznych. Wszystko zaczęło się w latach 70 ubiegłego wieku, problem stopniowo narastał.

Od lat szeptano po kątach, że „coś jest na rzeczy”, zabrakło jednak zdecydowanej reakcji. Sam Krzysztof S. pytany o przedstawiane fakty wszystkiego się wyparł. Po publikacji filmu sprawą zajęła się prokuratura. Oskarżony nie przyznał się do winy i pozwał Mariusza Zielke o naruszenie dóbr osobistych, żądając 50 tys. zł zadośćuczynienia. Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił w całości powództwo cywilne muzyka.

Znaczną część „Bagna” autor poświęcił na studium zachowań mediów, uznających się za ostoję niezależnego dziennikarstwa. W filmie znajdziemy zapisy rozmów z „naczelnymi” czołowych polskich gazet, portali internetowych, ze „śledczymi” poświęcającymi swój czas na demaskowanie zachowań pedofilskich w Kościele. Zielke chciał ich zainteresować tematem. ...

Ks. Paweł Siedlanowski

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł