Miało być lepiej

Pierwsze mecze w rundzie wiosennej nie wyszły naszym zespołom. Podlasie tylko zremisowało, Huragan i Sokół doznali porażek.

Podlasie – Olender Sól 1:1

W pierwszej połowie dominowało Podlasie, które zdobyło bramkę i miało przynajmniej dwie dobre okazje na kolejne gole. Najlepsze to strzał Sobiczewskiego w poprzeczkę i okazja Patryka Magiera. Gol dla bialczan padł w 40 minucie po strzale Jarosława Szendela w samo okienko bramki gości. Drużyna przyjezdna zaprezentowała się lepiej po przerwie, zdobywając wyrównującego gola.

Huragan – Unia B. 0:1

Gospodarze, którzy w  przewie zimowej dokonali kilku wzmocnień i liczą na utrzymanie, chcieli oczywiście wygrać na inaugurację rundy wiosennej. W pierwszej połowie mieli przewagę i okazje bramkowe. Niestety, nie po raz pierwszy w zespole z Międzyrzeca zabrakło skuteczności. Nie pierwszy też raz gospodarze popełnili błąd w obronie, próbując zastawić pułapkę ofsajdową. Rafał Samolej skorzystał z prezentu i w 70 minucie zdobył gola, który był jednym w cały meczu. W sumie zajmujący wyższe miejsce w ligowej tabeli piłkarze Unii okazali się bardziej doświadczonym i dojrzalszym zespołem.

Lublinianka – Sokół 4:1

Wynik sugeruje jednostronny przebieg meczu. Tymczasem to Sokół zdobył prowadzenie po strzale Przemka Dzido. Potem wprawdzie stracił dwie bramki, ale znów miał okazje na wyrównanie; najlepszą – Szymański, który minął bramkarza i nie trafił do pustej bramki. W końcówce gospodarze znów pokazali skuteczność, zdobywając jeszcze dwie.

IV Liga lubelska

18 kolejka:

Huragan Międzyrzec Podlaski – BKS Unia Bełżyce 0:1 (0:0). Bramka: Samolej 70.

Huragan: Czergienko – Tusz, Sorman, Różański, Lesiuk, A. Szczepaniuk, Wej, Kwaśniewski (75 Korneluk), Wylot, Urabański (75 Ślusarski). Trener: Różański.

Podlasie Biała Podlaska – Olender Sól 1:1 (1:0). Bramki: Szendel 40 – Chomicz 63.

Podlasie: Yakimov – Bojarczuk, Wojciechowski (71 Mandziuk), Jarzynka, Szendel, Litwiniuk, Woroniecki, Korneluk, P. Magier (64 Stonio), Sobiczewski. Trener: Dariusz Banaszuk.

Lublinianka Lublin – Sokół Adamów 4:1 (2:1). Bramki: Borowik 26, Sobiech 28, Batysek 84, Góral 86 – P. Dzido 36.

Sokół: Dadasiewicz – R. Dzido, P. Dzido (87 Woś), P. Nowicki (46 Bychowski), Ciołek, Gajownik, Sobol (46 Sitnicki), A. Nowicki, P. Dzido, Matuszewski, Wrzosek (77 Szymański). Trener: Adrian Nowicki.

Pozostałe wyniki: POM Iskra Piotrowice – Orion Niedrzwica Duża 0:1, Start Krasnystaw – Włodawianka Włodawa 4:0, Wisła Puławy – Sparta Rejowiec Fabryczny 1:0, Chełmianka Chełm – Opolanin Opole Lubelskie 2:1, Janowianka Janów Lubelski – Lewart Lubartów 0:3.