Region
UM Biała Podlaska
UM Biała Podlaska

Miasto połączy się z autostradą

A2 prawdopodobnie dotrze do Białej Podlaskiej w 2025 r. Władze miasta już przygotowują drogowy plan, który ma zapewnić płynne i bezpieczne skomunikowanie z autostradą.

Budowę A2 z Mińska Mazowieckiego do Białej Podlaskiej podzielono na etapy. O ile prace na odcinku ze Swór do miasta nad Krzną są na dość zaawansowanym poziomie, to na pozostałych się opóźniają. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, podsumowując ubiegły rok, poinformowała, że autostrada powinna dotrzeć do Białej Podlaskiej w 2025 r. Samorząd miasta chce się do tego przygotować. O swoich zamiarach poinformował w czwartek 25 stycznia na konferencji prasowej z udziałem wojewody lubelskiego Krzysztofa Komorskiego.

Ronda i dwupasmówki

– Przystąpiliśmy do planowania i sukcesywnej realizacji rozwoju układu drogowego w naszym mieście. Zoptymalizuje on sposób wprowadzania ruchu z autostrady do Białej i odwrotnie – powiedział prezydent Michał Litwiniuk, dodając, że już powstały dwupasmowy odcinek ul. Janowskiej oraz turbinowe rondo u zbiegu ul. Janowskiej i al. Jana Pawła II. – Przygotowaliśmy program funkcjonalno-użytkowy i lada chwila ogłosimy przetarg na wybudowanie kolejnego dwupasmowego odcinka ul. Janowskiej pomiędzy rondem na skrzyżowaniu z ul. Armii Krajowej a wiaduktem nad drogą krajową nr 2 – zaznaczył. ...

DY

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł