Sport
Międzyrzeckie Wawrzyny

Międzyrzeckie Wawrzyny

Nagrody „Międzyrzecki Wawrzyn” za osiągnięte wyniki sportowe zostały rozdane podczas ostatniej sesji Rady Miasta. 25 listopada otrzymali je: Sylwia Wnuk, Marcin Śliwa i Konrad Karwowski.

Nagrody od samorządu przyznawane są nie tylko zawodnikom, ale także trenerom i działaczom sportowym. W tym roku doceniono szesnastoletnią pływaczkę Sylwię Wnuk – gwiazdę międzyrzeckiego pływania i najlepszą żabkarkę województwa lubelskiego. Karierę pływacką Sylwia rozpoczęła pod kierunkiem Wojciecha Lubańskiego. Od września 2010 r. uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu. Jest laureatką II miejsca w Zimowych Mistrzostwach Polski do lat 16 oraz II miejsca w Letnich Mistrzostwach Polski. Została powołana do Kadry Narodowej Juniorów.

Nagrodę otrzymał także trener piłki siatkowej Marcin Śliwa, który zasłużył się osiągając m.in. III miejsce w Województwie Lubelskim w Piłce Siatkowej Juniorów w sezonie 2009/2010, II miejsce w 1/8 Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Juniorów w Mońkach w sezonie 2009/2010, III miejsce w 1/4 Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Juniorów w Skarżysku Kamiennej w sezonie 2009/2010, I miejsce w Województwie Lubelskim i IX w Półfinale Mistrzostw Polski w Suwałkach w Piłce Siatkowej Plażowej Juniorów w sezonie 2009/2010, prowadząc Rafała Ostapowicza i Łukasza Wasąga.

Doceniono także K. Karwowskiego – działacza, społecznika i organizatora imprez sportowych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców miasta. Jest on m.in. pomysłodawcą i głównym organizatorem: Zakładowej Ligi Piłki Nożnej Halowej, Międzyrzeckiej Ligi Piłki Siatkowej, Międzyrzeckiej Orlik Ligi Piłki Nożnej, Ferii na Sportowo, Wakacji na Sportowo. Od pięciu lat jest sędzią Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Lublinie, sportowych obozów i kolonii w mieście. Współorganizował Mistrzostwa Polski Młodzików w Siatkówce, 1/8 MP kadetów, MP juniorów oraz lokalnych turniejów piłki siatkowej. Jest sędzią głównym Grand Prix Międzyrzecczyzny w siatkówce plażowej, amatorskim sędzią Orlika Ligi Piłki Nożnej oraz sparingów z udziałem piłkarzy Huraganu, arbitrem Diecezjalnej Ligi Piłki Nożnej.

BZ