Aktualności
Mikołajkowy prezenty

Mikołajkowy prezenty

W minionym tygodniu kolejne komendy policji w naszym regionie otrzymały nowe radiowozy. Ich zakup był możliwy dzięki współpracy policji z lokalnymi samorządami.

Nowoczesne oznakowane radiowozy na podwoziu hyundaia tuscona trafił do komisariatu policji w Skórcu, Mordach, Borowiu i Żelechowie. W zakupie pierwszego z aut w kosztach partycypowały gminy: Skórzec, Domanice, Wodynie oraz Wiśniew. Odbierając z rąk samorządowców kluczyki do nowego pojazdu komendant komisariatu w Skórcu nadkom. Jarosław Aniszewski, zapewniał że podlegli mu funkcjonariusze zrobią wszystko by radiowóz był jak najlepiej wykorzystywany i przyczyniał się do sprawniejszej obsługi zdarzeń w podległym komisariatowi rewirze.

Z kolei zakupiony dla komisariatu policji w Mordach hyundai stanie się „własnością” posterunku policji w Zbuczynie. Pieniądze na jego zakup dołożyły ze swoich budżetów m.in. cztery gminy (Zbuczyn, Paprotnia, Korczew, Przesmyki) na terenie, których będzie on pełnił służbę. Uroczyste przekazanie kluczyków do pojazdu, w którym uczestniczyli m.in. włodarze gmin miało miejsce na placu przed posterunkiem policji w Zbuczynie.

W Żelechowie kluczyki do wartego 120 tys. zł radiowozu przekazano na ręce p.o. kierownika posterunku policji asp. szt. Sylwestera Jakubaszka. Jak podkreślał obecny na spotkaniu komendant powiatowy policji w Garwolinie insp. Sławomir Rek, zakup auta był możliwy dzięki trwającej od wielu lat współpracy z władzami miasta i gminy Żelechów, które tym razem dołożyły aż połowę kwoty niezbędnej do zakupu radiowozu. Z kolei burmistrz miasta Łukasz Bogusz powiedział, że zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców jest jednym z priorytetowych zadań władz samorządowych, stąd też bez wahania podjęto decyzję o finansowym wsparciu policji. Ostatni z nowo zakupionych pojazdów trafił do gminy Borowie. Jego przekazanie i poświęcenie miało miejsce 3 grudnia przed siedzibą miejscowego Zespołu ds. Prewencji. Udział w uroczystości wziął m.in. wójt gminy Wiesław Gąska, kapelan garwolińskich policjantów ks. prałat Jerzy Kalinka oraz przedstawiciele KPP w Garwolinie.

MLS