Diecezja
Parafia MBNP
Parafia MBNP

Miłość bez granic

14 maja w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim po raz 15 odbyła się wieczornica ku czci św. Jana Pawła II.

Papież Polak jest patronem Zespołu Szkół Ponadpodstawowych, którego dyrekcja, nauczyciele i uczniowie przygotowali program pt. „Miłość bez granic”. Gospodarzami wieczornicy byli: proboszcz parafii ks. kan. Jarosław Sutryk i dyrektor ZSP Grażyna Dzida. Uroczystość rozpoczęła się wieczorną Mszą św. z udziałem przedstawicieli władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich, kuratorium oświaty, dyrektorów szkół z powiatu radzyńskiego, przedsiębiorców, księży i mieszkańców. Po Eucharystii w dolnym kościele uczniowie zaprezentowali program poetycko-muzyczny nawiązujący do życia i nauczania patrona szkoły. - Kroczymy drogami św. Jana Pawła II, czerpiąc z dziedzictwa, jakie nam pozostawił - mówi dyrektor ZSP G. Dzida.

– W programie wychowawczo-profilaktycznym szkoły mamy działania związane z patronem, w które młodzież chętnie się angażuje, także w przygotowanie wieczornicy. ...

JS

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł