Kościół

Miłosierdziem swoim ścigam grzeszników…

Obietnice Pana Jezusa przekazane nam przez św. s. Faustynę Kowalską spełniają się na naszych oczach. Jego zapewnienia, o których czytamy w „Dzienniczku”, dotyczą każdego z nas, bo wszyscy jesteśmy ich adresatami.

Kult Miłosierdzia Bożego kojarzy się nam jednoznacznie z obrazem Chrystusa zawierającym napis: „Jezu, ufam Tobie”. - Ten wizerunek zachęca nas przede wszystkim do relacji pełnej zaufania - mówi s. Anna Maria Trzcińska ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. - Nie sposób przejść obojętnie obok wpatrzonych w siebie oczu Jezusa. On sam powiedział do s. Faustyny, że Jego spojrzenie na tym obrazie ma być takie, jak z krzyża. Co to oznacza? Na pewno było ono pełne wielkiej miłości, a także tęsknoty za tymi, którzy byli daleko od Niego.

„Miłosierdziem swoim ścigam grzeszników na wszystkich ich drogach” (Dz. 1728) – mówił Jezus s. Faustynie. Tak tłumaczył swoje pragnienie ocalenia wszystkich ludzi, a szczególnie tych, którzy bardzo się zagubili – podkreśla s. Anna Maria, cytując kolejne słowa z „Dzienniczka”: „Podaję ludziom naczynie, z którym mają przychodzić po łaski do źródła miłosierdzia. Tym naczyniem jest ten obraz z podpisem: «Jezu, ufam Tobie»” (Dz. 327), „Przez obraz ten udzielać będę wiele łask dla dusz, a przeto niech ma przystęp wszelka dusza do niego” (Dz. 570).

 

Aby Jezus ją zobaczył

– Pamiętam młodą kobietę, która przyszła do naszej kaplicy, by podziękować za życie malutkiej córeczki – wspomina s. Anna Maria. – Gdy była w ósmym miesiącu ciąży, zaczęła odczuwać bóle. Po badaniach okazało się, że jej dziecko nie żyje. Jadąc ze skierowaniem do szpitala na usunięcie martwego płodu, wstąpiła razem z mężem do naszej kaplicy w Łagiewnikach. Bardzo wtedy płakała, nawet nie mogła wymówić: „Jezu, ufam Tobie”. W pewnym momencie powiedziała do męża, że czuje ruchy dziecka. On starał się jej to wyperswadować, tłumacząc, że jest roztrzęsiona. ...

Agnieszka Wawryniuk

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł