Diecezja
Źródło: A
Źródło: A

Mimo że powiedzieli „tak”

Randka kojarzy się nam z dwojgiem młodych ludzi, którzy są jeszcze na etapie poszukiwań tej drugiej połowy. Tymczasem Monika i Marcin Cabajowie z Domowego Kościoła Ruch Światło-Życie wpadli na pomysł, aby na takie spotkanie zaprosić pary małżeńskie.

Dzięki kilkutygodniowej pracy organizacyjnej sala konferencyjna łukowskiego urzędu miasta zamieniła się w kino wypełnione parami. Projekcja filmu „Fireproof”, będącego historią młodego małżeństwa stojącego na skraju dróg, odbyła się 25 listopada. Obraz opowiada o dwojgu młodych ludzi, którzy z każdym dniem stają się dla siebie coraz bardziej obcy, aż w końcu pragną rozwodu. Kiedy tragedia wisi na włosku, lekiem na całe zło staje się poradnik, który w 40 dni ma odmienić los małżeństwa. Niestety, z pozoru proste rady stają się trudne do wykonania. Kiedy przychodzi zwątpienie, na drodze zagubionego człowieka staje Jezus, który, przykładem swojej Miłości, kieruje na właściwą ścieżkę. Obecni na projekcji przyznali, że film był niesamowitą lekcją dającą do myślenia nad wyborem drogi, którą trzeba zmierzać. Nie zabrakło nawet łez…

A po filmie przyszedł czas na wspólną kolację. Każda z par otrzymała bilecik z adresem jednej z restauracji. Znalazły się na nim również pytania: Za co chcesz podziękować swojemu współmałżonkowi? Co najbardziej w nim sobie cenisz?

W romantycznej atmosferze można było się przekonać, czy małżonkowie potrafią ze sobą jeszcze rozmawiać.

WE