Źródło: M
Źródło: M

Mistrz lepszy

W meczu na szczycie Lechia zrewanżowała się Pogoni.

Początek meczu był wyraźnie dla gości, którzy już po 20 minutach objęli prowadzenie 21:0. Siedlczanom udało się zahamować impet Lechii, ale wypracowana w pierwszej fazie meczu przewaga utrzymała się do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron zespół z Gdańska znów zapunktował, uzyskując prowadzenie 31:3. W końcówce spotkania Pogoń doszła wyraźnie do głosu i zmniejszyła rozmiary porażki. Podczas spotkania kontuzji doznał Sebastian Smoliński, który został odwieziony do szpitala, ale po badaniach odesłano go do domu.

Ekstraliga

8 kolejka

Pogoń Siedlce – Lechia Gdańsk 15:31 (3:24)

Punkty: Janeczko 11, Buchało 10, Wantoch-Rekowski 10 – Lorentowicz 10, Mirosz 5

Pogoń: Mróz (47 Markowski), Biernacki, Chróściel, Jasiński, Powałka, Mirosz, Kargol, Smoliński (56 Antoszczuk), Stelęgowski (75 Lotek), Lorentowicz, Krupa (47 Biernacki), Pawelec, Nasiłowski, Panasiuk, Lament. Trener: Więciorek

Pozostałe wyniki: Budowlani Lublin – Arka Gdynia 23:24, Orkan Sochaczew – Posnania Poznań 16:12, AZS AWF Warszawa – Budowlani Łódź 5:46