Aktualności
Mistrzowie recytacji

Mistrzowie recytacji

W Miejsko-Gminnym Ośrodka Kultury w Żelechowie odbyły się eliminacje gminne XXXI Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego.

W walce o miano najlepszego recytatora wzięło udział 14 dzieci ze szkół podstawowych z gminy Mordy. Każdy uczestnik miał za zadanie przygotować wiersz oraz fragment prozy dowolnego autora. Komisja konkursowa w składzie: dr Joanna Kuć, Łukasz A. Wawryniuk oraz Monika Stokowska po długich obradach wyłoniła najlepszych młodych recytatorów. Jury w swojej ocenie zwracało uwagę na dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii klas I-III szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Filip Kędziora (ZS w Radzikowie Wielkim). Na drugiej pozycji uplasował się Michał Szoplik (ZO w Mordach), a na trzeciej Michał Kotowski (Szkoła Filialna w Krzymoszach). Jurorzy wyróżnili recytację Weroniki Książczak z Zespołu Oświatowego w Mordach. W grupie wiekowej klas IV-VI bezkonkurencyjna okazała się Izabela Sarnowiec (ZO w Mordach). Drugie miejsce zajął Łukasz Chaciński, a trzecie Anna Kamińska (oboje z ZO w Mordach). Komisja wyróżniła ponadto dwie uczennice Zespołu Szkół w Radzikowie Wielkim: Anetę Krasuską i Julię Kozak.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, audiobooki oraz dyplomy; zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe podziękowania i nagrody pocieszenia w postaci książek. Fundatorem nagród był MGOK w Mordach. – Niełatwo było wybrać najlepszych recytatorów, ponieważ poziom wykonań utworów był wysoki. Trzymam kciuki za zwycięzców i życzę im udziału w finale, który odbędzie się 10 czerwca w Siedlcach – powiedziała J. Kuć, przewodnicząca komisji.

Laureaci gminnych zmagań wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 21 i 22 maja w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach.

KO