Źródło: ARCHIWUM

MKK bije sąsiada

Pewna wygrana koszykarek MKK. Po wyrównanym meczu porażka koszykarzy SKK.

Spotkanie dwóch zespołów sąsiadujących w ligowej tabeli przebiegało pod dyktando koszykarek MKK. Jednak pierwsze minuty spotkania w Siedlcach należały do Ślęzy. Koszykarki z Wrocławia objęły bowiem prowadzenie 11:9.

MicrosoftInternetExplorer4

Zespół trenera Teodora Mołłowa potrafił szybko zareagować na tę sytuację i na zakończenie pierwszej kwarty gospodynie prowadziły już 19:17. W drugiej kwarcie zaznaczyła się wyraźniejsza przewaga MKK. Drużyna z Siedlec dobrze się broniła, a w akcjach ofensywnych prezentowała dokładność i, co najważniejsze, skuteczność. Do przerwy siedlczanki wygrywały różnicą 10 pkt (38:28). Kolejna kwarta to ciągłe prowadzenie MKK różnicą 8-12 pkt. Wrocławianki wprawdzie ustępowały zespołowi z Siedlec, ale starały się odrobić straty, w konsekwencji czego w pewnym momencie czwartej kwarty przegrywały już tylko 52:59. Zespół z Siedlec nie pozwolił jednak Ślęzie na dalsze odrabianie strat i po udanym finiszu wygrał pewnie 11 pkt (70:59). W siedleckim zespole wyróżniła się Eureka Brooks, zdobywczyni 23 pkt, zaś spośród wrocławianek – inna koszykarka rodem z USA Adrianne Ross.

Równo, ale przegrana

Mecz zespołu z końca ligowej tabeli z drużyną z czołówki miał wyrównany przebieg, a ostateczne rozstrzygniecie zapadło dopiero w końcówce. Starcie na parkiecie SKK lepiej zaczęli koszykarze Sokoła Łańcut i pod koniec pierwszej kwarty wygrywali 23:17. Jednak dobry finisz gospodarzy pozwolił im na zakończenie pierwszych 10 min przegrywać tylko 1 pkt (22:23). Kolejne minuty spotkania przyniosły podobny scenariusz – goście zdobywali kilkanaście punktów przewagi, a następnie SKK odrabiał straty do kilku punktów. W czwartej kwarcie wydawało się, że gospodarze są blisko odwrócenia losów meczu na swoją korzyść, doprowadzając do wyniku 57:59. Niestety, Sokół potrafił wyjść z trudnej dla siebie sytuacji i po błędach siedlczan oraz kilku skutecznych akcjach odskoczył na 6-7 pkt, utrzymując tę przewagę do końcowego gwizdka sędziów.

Ekstraliga kobiet

16 kolejka

MKK Siedlce – Ślęza Wrocław 70:59 (19:17, 19:11, 15:17, 17:14)

MKK: Brooks 23, Ristić, Demirović 4, Salska, Bibrzycka 6, Koperwas 4, Zarycka 11, Jujka 10, Mołłow, Mukosiej 12, Prochenka. Trener: Mołłow.

Pozostałe wyniki: Wisła Kraków – ROW Rybnik 106:45, Widzew Łódź – AZS UMCS Lublin 51:72, CCC Polkowice – Basket Konin 72:46, Artego Bydgoszcz – Energa Toruń 72:66, Basket Gdynia – AZS PSWZ Gorzów Wielkopolski 74:66.