Młodzież postraszyła

Siedlecki MKK po trudnym spotkaniu pokonał SMS Łomianki, a SKK Siedlce musiał także włożyć wiele wysiłku, by wygrać w Warce z Pułaskim.

Konfrontacja lidera z Siedlec z SMS Łomianki, w którym grają najbardziej uzdolnione młode koszykarki z całego kraju, trzymała widzów w napięciu niemal do końca spotkania. Zespół gości rozpoczął z wysokiego „c” i zaskoczył ekipę gospodarzy. SMS grał szybko, zdecydowanie i do tego skutecznie, z kolei siedlczanki ustępowały rywalkom dynamiką oraz skutecznością rzutową. Dało to efekt w postaci prowadzenia zespołu z Łomianek po pierwszej kwarcie 28:16. Taki obraz meczu miał miejsce jeszcze przez połowę drugiej kwarty, ale już pod jej koniec dało się zauważyć zmęczenie i mniejszy polot w akcjach SMS. Natomiast górę zaczęło brać większe doświadczenie oraz lepsze przygotowanie fizyczne i motoryczne siedlczanek, które w kolejnych minutach spotkania odrobiły straty i wyszły na prowadzenie. W czwartej kwarcie SMS nie przypominał już zespołu z pierwszych dziecięciu minut, a MKK – jak wytrawny bokser – wypunktował rywalki.

Lider musiał się sprężyć

Zespół SKK Siedlce zdecydowany lider grupy C II ligi włożył wiele wysiłku, by wrócić z wygraną z Warki. Miejscowy Pułaski, nienależący przecież do potentatów ligi, dzielnie walczył o zwycięstwo z zespołem z Siedlec do końca spotkania. Ekipa z Warki lepiej weszła w mecz i po pierwszej kwarcie objęła prowadzenie 26:19. Potem w miarę upływu czasu gry inicjatywę przejęli siedlczanie i dzięki głównie poprawie obrony do przerwy doprowadzili do remisu 39:39. Dwie kolejne kwarty toczyły się z niewielką przewagą SKK (chociaż w pewnym momencie goście prowadzili już 10 punktami) i ciągłym odrabianiu strat przez gospodarzy. Ostatecznie większe doświadczenie i indywidualne umiejętności koszykarzy z Siedlce zadecydowały o zwycięstwie lidera.

I liga kobiet gr. A

12 kolejka

MKK Siedlce – SMS PZKosz Łomianki 62:53 (16:28, 16:13, 14:10, 16:2)

MKK: Mukosiej 14, Krzywoń 13, Niedzielska 11, Urbaniak 11, Salska 6, Chaliburda 4, Bibrzycka 3, Dobrowolska. Trener: Mołłow.

Pozostałe wyniki: Mon-Pol Płock – KKS Olsztyn 57:62, AZS Uniwersytet Warszawski – AZS Uniwersytet Gdański 61:44, UMCS Lublin – Baton Basket 25 Bydgoszcz 64:56

II liga mężczyzn gr. C

11 kolejka

Pułaski Warka – SKK Siedlce 80:83 (26:19, 13:20, 24:29, 17:15)

SKK: Ratajczak 22, Dębski 19 , Weres 16 , Sobiło 14, Nędzi 4, Osiński 4, Bal 3, Gawrzydek 1, Sulima. Trener: Głuszczak.

Pozostałe wyniki: Wisła Kraków – Sokół Ostrów Mazowiecka 82:72, AZS AGH Kraków – MKS Skierniewice 87:59, Rosa II Radom – KS Piaseczno 84:63, AZS AWF Kraków – Księżak Łowicz 72:81 UMKS Kielce – Tur Bielsk Podlaski 106:85