Aktualności
Młodzież w gabinecie burmistrza

Młodzież w gabinecie burmistrza

Konrad Jaszczuk - uczeń międzyrzeckiego Gimnazjum nr 1 przez blisko godzinę grał rolę burmistrza. Wcześniej odgrywał ją także w przedstawieniu na Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego.

On i jego koledzy, którzy w inscenizacji grali dyrektorów szkół, tak rozbawili obecnych na uroczystości, że burmistrz postanowił zaprosić całą aktorską ekipę do siebie i pokazać jak wygląda urzędowanie. Scenariusz wspomnianego przedstawienia wymyśliła i napisała nauczycielka Anna Sobolewska. Bohaterami byli dyrektorzy miejskich placówek oświatowych, którzy zachęcali nauczycieli do pracy u nich. Prezentacje dyrektorów oceniali nauczyciele, a decydujący głos miał burmistrz.

Młodzież przyprowadziła do burmistrza Iwona Orkisiewicz, dyrektor ZPO nr 1. K. Jaszczuk miał okazję zasiąść w fotelu burmistrza i przez blisko godzinę poczuć się jak włodarz miasta, zaś prawdziwy burmistrz wcielił się w jego rzecznika. Pozostali aktorzy: prowadzący Julia Daciuk i Dawid Gutowski oraz odgrywający role dyrektorów: Paulina Pożarycka, Maciej Kwiatkowski, Jakub Lawenda i Jakub Pawluk zgłaszali swoje petycje i wnioski dotyczące oświaty. Dyskusji przysłuchiwała się dyrektor MZGA Joanna Krukowska. Większość dzieci po raz pierwszy gościła w gabinecie burmistrza. Wszyscy młodzi goście otrzymali upominki – gadżety z logo miasta i lizaki w kształcie grzybka.

BZ