Aktualności
Mniej za ścieki

Mniej za ścieki

Od 1 lipca międzyrzeczanie płacą mniej za ścieki. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych obniżyło stawkę, a radni zatwierdzili nowe taryfy.

Obniżka ceny dotyczy tylko mieszkańców. Wyniesie ona 5,4 zł za m³, czyli 40 gr mniej od stawki obowiązującej w ostatnim roku. Taryfę dla prowadzących działalność gospodarczą utrzymano na tym samym poziomie co w roku ubiegłym – 7,9 zł za m³. Nie zmieni się także opłata za m³ wody dla obu grup – 2,6 zł.

Odbiorcy wody i ścieków w Międzyrzecu Podlaskim będą też uiszczać nową stawkę abonamentową. W miesięcznym okresie rozliczeniowym wyniesie ona 10,5 zł, co daje oszczędność w wysokości 47 gr. Z kolei w okresie dwumiesięcznym będzie to 10,6 zł i 46 gr.

Opłaty abonamentowe dla dostawców ścieków w miesięcznym okresie rozliczeniowym spadną do 10,7 zł, czyli o 45 gr, a w okresie dwumiesięcznym do 10,94zł, czyli o 44 gr. Obniżka cen związana jest z większymi przychodami spółki po modernizacji miejskiej oczyszczalni ścieków, dzięki której PUK może przyjąć ich większą ilość.

BZ