Region
Mobilna komisja

Mobilna komisja

Komisja ładu i porządku publicznego rady gminy Włodawa sprawdziła stan świetlic wiejskich oraz przystanków autobusowych. Osobiście.

Lustrację radni potraktowali nad wyraz poważnie. Nie uchował się bowiem ani jeden obiekt, w którym nie dopatrzyliby się mankamentów.
Dobudowanie kuchni, obicie płytą oraz ewentualna zmiana pokrycia na bardziej pasujące do budynku – to w wnioski radnych z wizyty w Lucie. W Żłobku z kolei wskazano konieczność odnowienia sufitu i uporządkowania terenu wokół świetlicy. Odnowienia wymaga także część świetlicy w Sobiborze, nie wspominając o konieczności dokończenia odwodnienia przy kotłowni. Rozwiązanie sprawy własności to natomiast problem w Sobiborze Stacji. Tam także, według komisji, należy rozważyć możliwość wystąpienia do nadleśnictwa o udostępnienie mieszkańcom świetlicy zakładowej. Również w Orchówku dogrania wymagają sprawy własnościowe. Naprawy ogrzewania oraz podłogi wymaga świetlica w Krasówce. Radni sugerują też konieczność odmalowania elementów placu zabaw. O placu zabaw, lecz w innym kontekście, mówiono również w Korolówce Osadzie – tam należy sprawdzić stan konserwacji elementów drewnianych zakopanych w ziemię. Wiele do życzenia pozostawia porządek wokół obiektów w Szumince i Susznie. Na zakończenie eskapady krótko skomentowano stan świetlicy w Różance: rozpocząć zaplanowany remont.

Radni nie przeoczyli również przystanków autobusowych. Zdaniem komisji należy naprawić dach i zatokę w Lucie, odnowić przystanek w Żłobku, w Sobiborze rozebrać lub przenieść w inne miejsce, w Sobiborze Dubniku uzupełnić blachę i poprawić zatokę. Zaś na wszystkich przystankach w gminie zamalować napisy i… posprzątać. AD

Andrzej Dynkiewicz