Źródło: ARCHIWUM

Mocne Tychy

Na inauguracji I ligi SKK nie dał rady jednemu z faworytów.

Początek meczu był jeszcze wyrównany, chociaż dało się zauważyć, że goście są doświadczoną drużyną, grają pewnie i będą dążyć do wywiezienia 2 punktów z Siedlec. Dopóki w zespole SKK grała pierwsza piątka, wynik oscylował wokół remisu. Niestety zmiennicy nie zdołali utrzymać dystansu i już po pierwszej kwarcie GKS prowadził 7 punktami. Na początku drugiej goście zwiększyli prowadzenie do 13 punktów, by ostatecznie do przerwy wygrywać 35:28. Druga odsłona spotkania to popis gry GKS-u Tychy. Przeciwnik SKK narzucił swój styl i dominował bezapelacyjnie. Dokładając do tego fatalną skuteczność siedlczan (w tym do tej pory silny punk SKK – rzuty za trzy), straty piłek wynikające z niedostatecznego zgrania i brak pomysłu na grę trudno było myśleć o nawiązaniu równej walki, którą zespół z Siedlec przegrał 45:68. Siedlczanie zawiedli, a może mieli po prostu gorszy dzień. Być może to bardziej doświadczeni goście w składzie z Mariuszem Bacikiem (wcześniej Polonia Warszawa), Dawidem Witosem (wcześniej Znicz Jarosław) i Wojciechem Baryczem (wcześniej Anwil Włocławek) pokazali, że są mocni i będą się liczyć w walce o czołowe lokaty.

I liga, mężczyzn

1 kolejka

SKK Siedlce – GKS Tychy 45:69 (12:19, 16:16, 5:19, 12:14)

SKK: Sulima 3, Dębski 8, Strychalski, Okoła 4, Kotwicki, Czyż 7, Kuliańczyk, Wójcicki 7, Miś 11, K. Chomka 3, Bal, Nędzi 2

Pozostałe wyniki: Rosasport Radom – Znicz Basket Pruszków 98:55, Polonia 2011 Warszawa – ŁKS Petrolinvest Łódź 56:87, KS Spójnia Stargard Szczeciński – AZS Radex Szczecin 76:87, Start Lublin – JKKS Górnik Wałbrzych 75:74, PTG Sokół Łańcut – Sportino Inowrocław 69:64, KPSW Astoria Bydgoszcz – AZS Politechnika Warszawska Warszawa 65:75, Asseco Prokom II Gdynia – MKS Dąbrowa Górnicza 91:68.