Aktualności
Mocny akcent na koniec wakacji

Mocny akcent na koniec wakacji

Już w ostatni weekend wakacji będzie miał miejsce 25 jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival.

W tym roku w części konkursowej na scenie zaprezentuje się 14 wykonawców z Polski, a także duet z Mińska na Białorusi. Dwudniowe święto muzyki rozpocznie się w sobotę 25 sierpnia, o 16.30, przeglądem konkursowym w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce. W trakcie obrad jury wystąpi gwiazda wieczoru Mate.O/TU. Drugiego dnia festiwalu organizatorzy zapraszają wszystkich na 10.00, do kościoła katedralnego na wspólną Eucharystię. O 16.00 na siedleckim amfiteatrze (ul. Wiszniewskiego 1) rozpocznie się przegląd zespołów pielgrzymkowych, a po nim ogłoszenie wyników tegorocznej edycji festiwalu, wręczenie nagród oraz koncert laureatów. Niedzielne spotkanie zakończy występ gwiazdy wieczoru – grupy Deus Meus.

Gdy na deskach amfiteatru będzie królowała muzyka, na terenach zielonych wokół obiektu będzie czekało wiele atrakcji dla całych rodziny. Organizatorzy w sposób szczególny zapraszają najmłodszych mieszkańców regionu do zabaw na dmuchanych zjeżdżalniach, trampolinach czy basenach z piłeczkami. Festiwalowi wolontariusze poprowadzą cykl gier i konkurów z nagrodami. Na najmłodszych będzie czekał clown, każdy otrzyma balonik oraz będzie mógł pomalować twarz. Podobnie jak w latach poprzednich będzie prowadzona loteria fantowa, w której wygra każdy kupiony los. Po udzieleniu poprawnej odpowiedzi posiadacz kuponu stanie się właścicielem pluszowego misia, dobrej książki, płyty, zabawki edukacyjnej lub innego atrakcyjnego przedmiotu. Każdy z kuponów weźmie także udział w losowaniu nagrody głównej – roweru górskiego.

Jak podkreślają organizatorzy – Hosanna Festival to nie tylko możliwość posłuchania dobrej, wartościowej muzyki, ale także atrakcyjna propozycja spędzenia wolnego czasu w ostatni weekend wakacji. Zapraszamy! 


Na siedleckiej scenie wystąpią: Zuzanna Bomze (Opacz Kolonia); Dwie Korony (Siedlce), Effatha – Małgorzata Nowak (Radom), Monika Giergiel z zespołem (Kraków), Kapucyński Zespół Uwielbienia (Łomża), Ewelina Krzymowska (Kosów Lacki), Jakub Lachowski (Sokołów Podlaski), Laudans (Mińsk, Białoruś), Nie Śpijcie! Nie! (Siedlce), OCDC (Tłuszcz), Sąsiedzi + (Częstochowa), Marysia Stasiak (Sochaczew), Stworzeni do walki (Łuków), Marcin Wargocki (Józefów), Łukasz Wieczny Wieczorek z Hiobem (Radom).

MLS