Aktualności
Modelowa współpraca

Modelowa współpraca

Takich konsultacji nie było w powiecie ryckim od lat. Po długiej przerwie zostały wznowione wspólne spotkania kierowników oddziałów ryckiego szpitala z szefami jednostek pierwszego kontaktu.

Władze powiatu i szpitala w Rykach od początku reaktywacji lecznicy postawiły sobie za cel stały jej rozwój. Kupowany jest nowy sprzęt, prowadzone są inwestycje, a placówka stawia na jak najlepszą opiekę medyczną i dostęp do lekarzy. Aby rozszerzyć jeszcze bardziej ten ostatni aspekt, prezes szpitala Piotr Kiening postanowił wznowić cykliczne konsultacje z lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) i ambulatoryjnej opieki szpitalnej. W pierwszym wzięli udział przedstawiciele ośmiu jednostek z terenu powiatu.

Spotkanie toczyło się wokół tematu współpracy pomiędzy szpitalem a POZ. – Chciałbym, aby była to platforma wymiany i poszukiwania odpowiedzi, co my jako szpital moglibyśmy jeszcze zrobić dla pacjentów i przychodni, aby usprawnić współpracę. Chcemy, by była ona modelowa, aby lekarz wiedział, w jaki sposób ma kontaktować się ze szpitalem i jak pokierować pacjentem, by zapewnić mu pełną diagnostykę, leczenie w zakresie podstawowym, a w razie konieczności specjalistyczne – wyjaśniał prezes szpitala w Rykach P. Kienig, dzieląc się informacjami o obecnym zakresie usług świadczonych przez szpital. Przypomniał o funkcjonujących niemal od początku pracowniach: rentgenowskiej, endoskopii, tomografii komputerowej. – Ostatnio dzięki wsparciu gminy Stężyca otrzymaliśmy sprzęt do polisomnografii. A Spółdzielnia Mleczarska ufundowała nam sondę przezprzełykową do echa serca, co też jest bardzo cennym i pomocnym urządzeniem – tłumaczy.

Więcej w bieżącym wydaniu ECHA. 

Tomasz Kępka