Aktualności
Modlitwa i formacja

Modlitwa i formacja

Przed nami XII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Spotkanie odbędzie się w dniach 31 maja - 1 czerwca.

Minie ono pod hasłem „Ewangelizacja z różańcem”. Pielgrzymka rozpocznie się w piątek od Apelu jasnogórskiego. Po nim przewidziano czuwanie modlitewne i Mszę św. (o 23.00) w kaplicy Cudownego Obrazu. Sobotnie modlitwy zaczną się od Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Zgromadzonych przed szczytem jasnogórskim powita moderator krajowy ŻR ks. Jacek Gancarek. O 10.00 uczestnicy pielgrzymki wysłuchają konferencji nt. ewangelizacji, wygłoszonej przez ks. dr. Krzysztofa Bielawnego. Kolejnymi punktami będą medytacja pierwszosobotnia i modlitwa różańcowa. Później do pielgrzymów swoje słowo skierują przedstawiciele Papieskich Dzieł Misyjnych, redakcji miesięcznika „Różaniec” i Różańca Rodziców za Dzieci. Ostatnim, najważniejszym punktem spotkania będzie Eucharystia celebrowana pod przewodnictwem bp. Szymona Stułkowskiego.
– Do udziału w tej pielgrzymce zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca. Wyjazd na różańcowe spotkanie na Jasnej Górze organizowany jest prawie w każdym dekanacie. W tym roku w pielgrzymce będą uczestniczyć także dzieci z naszej diecezji – m.in. członkowie dziecięcych i młodzieżowych kół ŻR. To one poprowadzą sobotnią modlitwę różańcową na wałach jasnogórskich. Jeśli ktoś jest zainteresowany wyjazdem, a nie wie, do kogo się zgłosić, proszę, by skontaktował się ze mną (na nr tel: 501-102-086). Potraktujmy tę pielgrzymkę jako okazję do wspólnej modlitwy, formacji i budowania wspólnoty w naszej różańcowej rodzinie. Niech spotkanie u Matki Bożej Częstochowskiej będzie dla nas inspiracją do większego zaangażowania w Kościele i w swoim środowisku. Niech będzie też czasem dziękczynienia za otrzymane łaski i proszenia o Boże błogosławieństwo dla naszej ojczyzny, diecezji, dla naszych parafii, rodzin, dla Żywego Różańca i każdego z nas – zachęca Agnieszka Chudzik, diecezjalna zelatorka ŻR.
Przebieg pielgrzymki będzie można śledzić na kanale „Jasna Góra na You Tube.

AWAW