Aktualności
Modlitwa, zabawa, integracja

Modlitwa, zabawa, integracja

650 ministrantów i 30 księży - opiekunów zgromadziło się w sobotę, 29 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym w Nowym Opolu na VI Koczowisku Służby Liturgicznej.

Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa w kaplicy seminaryjnej i nabożeństwo czerwcowe. Celem drugiej części spotkania była integracja służby liturgicznej przez wspólną zabawę i rozgrywki sportowe. Na placu przed seminarium ministranci mogli przejechać się quadem, strzelać z łuku do tarczy, zagrać w golfa, skakać na trampolinie, strzelać z wiatrówki, przejechać się motocyklem. Nie zabrakło również wieloboju i quizu na tematy związane z posługą przy ołtarzu. Były pokazy policji, straży pożarnej i turniej piłki nożnej. Można też było nauczyć się lepienia glinianych garnków oraz dojenia krowy.
VI Koczowisko Służby Liturgicznej zorganizował Wydział Duszpasterski wraz z Zarządem Diecezjalnym KSM przy pomocy duszpasterzy i kleryków. Nad całością pieczę sprawował ks. Adam Pietrusik. Organizatorzy szczególne podziękowania złożyli gospodarzowi miejsca ks. kan. Andrzejowi Oworuszko, rektorowi WSD, za pomoc w zorganizowaniu koczowiska.

ks. Mateusz Czubak